Studenti „nakopli kariéru“ s absolventy FMV

Správně napsaný životopis, neobvyklé pracovní portály doma i v zahraničí, zajímavý motivační dopis, obsáhlý LinkedIn profil, úspěšný pohovor. Těmto tématům se věnovaly 3 online kariérní workshopy Nakopni kariéru s FMV: Kde hledat práci, Jak napsat motivační dopis a Jak uspět na pracovním pohovoru

Klíčovými hráči pro nás byli skuteční odborníci na poli HR, kteří zastupovali velké firmy, malé firmy i státní správu, a zároveň naši absolventi, kteří se tak vrátili na svou Alma Mater. Během workshopů studentům přednášeli a radili konkrétně:

• Alžběta Budinská (Koordinátorka Trainee programu ve ŠKODA AUTO) – absolventka VŠE
  • Tomáš Dušenka (Employer Branding Executive ve Philip Morris)  – absolvent FMV VŠE
  • Viktor Fodor (Zakladatel společnosti AnimationPoint) – absolvent FMV VŠE
  • Jan Navrátil (HR Business Partner CZ/SK v Plzeňský Prazdroj) – absolvent FMV VŠE
  • Barbora Soukupová (Obchodní ředitelka v Bureš & partneři) – absolventka FMV VŠE
  • Martin Vokálek (Zástupce ředitele v EUROPEUM) – absolvent FMV VŠE
  • Jan Nezkusil a Ondřej Rutkovský (Personální konzultanti v Kienbaum)

V rámci každého workshopu nejprve proběhla teoretická část, kdy přednášející pověděli účastníkům obecná doporučení, poté následovala praktická část. Studenti byli rozděleni do Breakout roomů, kde mohli s hosty řešit konkrétní otázky a probírat jejich zkušenosti.

Studenti se dozvěděli od odborníků tipy z praxe, například jak strukturovat motivační dopis, k čemu slouží LinkedIn, jak se připravit na povídání o silných a slabých stránkách na pohovoru či kde hledat práci doma i v mezinárodním prostředí. O přínosu a úspěšnosti akce vypovídají i komentáře našich hostů a studentů.

Velké poděkování patří hlavně studentskému týmu ve složení Lucie Kubová, Tereza Selnarová, Filip Uhelák a Jan Michálek, který s celým nápadem přišel. Díky jejich skvělé práci se na kariérní workshopy na FMV mohou studenti těšit i v příštích semestrech.

Jste absolventy FMV? Máte na starosti HR nebo nábor ve firmě/instituci? A chcete pomáhat studentům? Dejte nám vědět!

Studenti „nakopli kariéru“ s absolventy FMV