Pracujete v HR? Máte na starosti recruiting nebo pohovory? Hledáme dobrovolníky!

Z průzkumu mezi studenty FMV bylo zjištěno, že 83 % studentů se necítí zcela připraveno na přechod do kariérního života. Jako nejvíce problematické části byly označeny pohovory, kariérní profil (motivační dopis, životopis, LinkedIn) a hledání práce.

Studentům chybí sebevědomí a ujištění od odborníka, zda je jejich kariérní profil dost dobrý. Mnoho pohovorů za sebou často nemají, nejsou si jisti průběhem, některými otázkami nebo celkovou přípravou. Celkem 93 % studentů by ocenilo vyřešení problematiky formou praktických workshopů.

Studentům bychom rádi pomohli a lépe je připravili na prosazení se u pohovorů a při hledání práce. Rádi bychom pro ně organizovali pravidelné workshopy na kariérní témata s odborníky – personalisty, recruitery nebo dalšími absolventy, kteří mají pohovory a výběr lidí na starosti.

V letním semestru 2021 jsme tak pro studenty zorganizovali workshopy na téma:

• Pohovory (pohovorové otázky, etika na pohovoru, silné a slabé stránky, jak působit sebevědomě)
  • Hledání práce (kde hledat práci v Česku i v zahraničí, jak oslovit firmy)
  • Motivační dopis (jak ho napsat, aby zaujmul, je v dnešní době důležité ho psát)

V letním semestru 2022 proběhly tyto workshopy:

• 24. 2. 19:30: Nakopni podnikání s FMV (podnikání, vlastní firma a vše s ní spojené)
  • 3.3. 19:30: Jak na assessment centrum (assessment centra, příprava, jak je zvládnout)
  • 10.3. 19:30 Křížem krážem kariérním světem (rozhodnutí o budoucí práci, nástup do práce, smlouvy, apod.)

Chtěli byste studenům pomoci? Měli byste chuť s nimi témata prodiskutovat v rámci workshopu a pomoci je tak lépe připravit na přechod do praxe? Pokud ano, nechte nám na sebe kontakt níže a my se Vám ozveme s více informacemi!

Chci jako absolvent pomoci

Děkujeme. Podpory absolventů si velmi vážíme.