Druhý ročník FMV Alumni mentoringu je za námi. Propojili jsme 80 studentů a absolventů!

S akademickým rokem FMV úspěšně zakončila již druhý ročník Alumni mentoringu! Ambiciózní program na 8 měsíců spojuje zkušené absolventy fakulty, kteří působí v roli mentorů, a studenty nebo mladé absolventy, kteří hledají správný směr, mají zájem o aktivní rozvoj a chtějí zjistit, jak nejlépe uplatnit své schopnosti. Ve druhém ročníku jsme propojili celkem 40 dvojic.

„S mým mentorem si velmi rozumíme už od prvního setkání. Opravdu si vážím toho, že se můžu Martina na cokoliv zeptat a dostanu vždy upřímnou a obohacující odpověď. Martinovy zkušenosti jsou pro mě nesmírně cenné a obdivuji jeho pestrou profesní kariéru. Alumni mentoring je skvělý program, určitě bych ho doporučil všem,“ říká Jindřich, mentee a student Mezinárodního obchodu.

„Jsem přesvědčena, že díky našim diskuzím jsem si více ujasnila, jakým směrem bych se chtěla ubírat a co je pro mě v současné době prioritou. Mentoring je zkrátka exkluzivní příležitost, která Vám přivede do Vašeho života nestranného posluchače, zkušeného poradce a nejen to,“ doplňuje Tereza, mentee a studentka Mezinárodního obchodu.

Mentees se svými mentory nejčastěji řešili svou budoucí kariéru, přechod ze studentského do pracovního života, začátek a rozvoj kariéry včetně CV a pohovorů, jaké to je v práci obecně – třeba různé pracovní pozice, firemní kulturu v korporacích, agenturách nebo menších a středních firmách. Dále se věnovali osobnímu rozvoji od work-life balance přes motivaci, sebejistotu a seberozvoj až po konkrétní silné a slabé stránky, zlepšování time managementu nebo SMART cílům. Dvojice pracovaly také na tématech spojených se studiem, od výběru nejlepší vedlejší specializace až po studium v zahraničí a jelikož se mentor stane studentovi parťákem, zabrousily i do čistě osobních témat jako je rodina, vztahy nebo budování kariéry v souvislosti s rodinným životem.

Mentoři a mentees se také potkali společně na networkingových setkáních a na začátek programu je naši členové Alumni Mentoring Advisory Board Monika Kubovcová a David Peška, profesionálové ve světě mentoringu a koučinku, vybavily základním přehledem o mentoringu, rolích mentora a mentee a poradili jim, jak z programu vytěžit co nejvíce.

Pro mentory a mentees pořádáme společně se Studentským mentoringem také workshopy zaměřené na soft skills. V loňském ročníku se mohli studenti a absolventi rozvíjet třeba v mikrovýrazech a řeči těla s lektorem Ondřejem Staňkem nebo získat návod na to, jak zaujmout příběhem a vybrousit své prezentační dovednosti s lektorem Lukášem Liebichem.

A jak program hodnotí naši mentoři a mentees? Přečtěte si jejich příběhy v galerii!

Přihlašování do 3. ročníku Alumni mentoring programu je spuštěno právě teď! Jsi student 3. ročníku bakaláře, magistra, nebo mladý absolvent, který promoval méně než před třemi lety? Přihlas se a získej na rok zkušeného mentora!