Dokládání dokumentů k přihlášce ke studiu

V přijímacím řízení přijímáme dokumenty, které je nutno doložit k přihlášce ke studiu, výhradně elektronicky, a to v digitálně podepsané verzi.

• O přijetí dokumentu Vás budeme informovat automatickým mailem.
  • Pokud nebude dokument dodán v řádném formátu, také Vás uvědomíme automatickým mailem.
  • Upozornění pro uchazeče ze Slovenska: na Slovensku získáte z tzv. zaručené konverze dokumenty ve formátu .asice. Do dokumentů v InSIS vložte celý kontejner ASICE.

Zde naleznete instrukce ke vkládání těchto dokumentů:

1. Doklad o absolvování předcházejícího stupně studia

2. Potvrzení výsledků předchozího studia (pro přijetí bez přijímací zkoušky)

3. Doplňující informace: potvrzení o praxi (Manažer obchodu)

1. Doklad o absolvování předcházejícího stupně studia

Uchazeč o bakalářské studium

Dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou uchazeči prokazují odevzdáním digitálně podepsané kopie maturitního vysvědčení.

• o přijetí dokumentu Vás budeme informovat automatickým mailem,
  • pokud nebude dokument dodán v řádném formátu, také Vás uvědomíme automatickým mailem.

Uchazeč, který získal zahraniční středoškolské vzdělání absolvováním studia ve středoškolském vzdělávacím programu na zahraniční střední škole, v mezinárodní střední škole, v evropské škole působící podle Úmluvy o statutu Evropských škol nebo ve škole, v níž ministerstvo povolilo podle školského zákona plnění povinné školní docházky, prokazuje splnění podmínky dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou prostřednictvím aplikace http://edu.vse.cz/:

• do InSIS dokument nevkládá,
  • jakmile bude žádost o posouzení vzdělání vyřízena, bude předána studijnímu oddělení,
  • studijní oddělení následně potvrdí doložení předchozího vzdělání,
  • uchazeč bude informován automatickým mailem.

Uchazeč o magisterské studium

Řádné ukončení studia alespoň v bakalářském studijním programu uchazeči prokazují odevzdáním digitálně podepsané kopie vysokoškolského diplomu. Alternativně lze použít také digitálně podepsané potvrzení studijního oddělení o dokončení bakalářského studia.

• o přijetí dokumentu Vás budeme informovat automatickým mailem,
  • pokud nebude dokument dodán v řádném formátu, také Vás uvědomíme automatickým mailem,
  • čerství absolventi VŠE nemusí dokument dokládat, studijní oddělení převezme informaci z InSIS.

Uchazeč, který získal zahraniční vysokoškolské vzdělání absolvováním studia ve vysokoškolském programu na zahraniční vysoké škole, prokazuje splnění podmínky dosažení předchozího vzdělání prostřednictvím aplikace http://edu.vse.cz/. Do InSIS dokument nevkládá.

• do InSIS dokument nevkládá,
  • studijní oddělení následně potvrdí doložení předchozího vzdělání,
  • uchazeč bude informován automatickým mailem.

Nejzazší termín pro doložení splnění výše uvedených podmínek je termín zápisu do studia.

Pro všechny

Pokud tedy uvedený dokument nemáte k dispozici před uzavřením přihlášky (30. dubna), můžete ho doložit i později, při zápisu do studia, a to rovněž elektronicky.

Na základě písemné žádosti doručené nejpozději v den zápisu může děkan stanovit individuální termín zápisu těm uchazečům, kteří skládají maturitní zkoušku v září a těm uchazečům, kteří čekají na vyřízení nostrifikace. Individuální termín zápisu se může konat nejpozději před začátkem výuky.

2. Potvrzení výsledků předchozího studia (pro přijetí bez přijímací zkoušky)

Výsledky přijímací zkoušky mohou být nahrazeny studijními výsledky ze střední školy, a to konkrétně výsledky z matematiky a těch dvou cizích jazyků (nebo seminářů, pokud nebyl předmět vyučován), ze kterých by uchazeč jinak skládal přijímací zkoušku, za posledních 7 pololetí (za první pololetí posledního ročníku a 6 jemu bezprostředně předcházejících pololetí). Uchazeč bude přijat bez přijímací zkoušky v případě, že průměr výše uvedených známek na jeho vysvědčeních bude nižší nebo roven hranici vyhlášené děkanem tak, aby počet takto přijatých uchazečů nepřesáhl:

• 225 uchazečů v programu Mezinárodní obchod
  • 60 uchazečů v programu Mezinárodní studia a diplomacie
  • 50 uchazečů v programu Turismus a Hospitality Management

V případě vysvědčení ze zahraničí uveďte také informaci o převodu známek na český systém (1 = nejlepší, 5 = nejhorší).

Studijní výsledky dosažené na střední škole se dokládají prostřednictvím formuláře Potvrzení studijních výsledků ze střední školy (případně jeho anglické verze: Confirmation of study results from secondary school). Je nezbytné formulář stáhnout na disk počítače a otevřít v aplikaci Microsoft Excel. Formulář nevyplňujte přímo v prohlížeči ani v případě, že by se Vám zpřístupnil v novém okně. Pokud jsou správně vyplněna všechna povinná (podbarvená) pole, tj. jméno, datum narození, zvolen první a druhý jazyk odpovídající volbě v přihlášce a vyplněno celkem 21 známek, celkový průměr se automaticky dopočte a formulář lze skrze tlačítko v pravém horním rohu formuláře exportovat do PDF formátu umožňujícího vložit elektronický podpis. Pokud nejsou vyplněna všechna povinná pole, dokument nelze vytisknout, exportovat ani uložit jako PDF.

Dokument je nutno vložit do 30. dubna. Pozdější doložení nebude možné.

• o přijetí dokumentu Vás budeme informovat automatickým mailem,

3. Doplňující informace: potvrzení o praxi (Manažer obchodu)

Podmínka dvouleté praxe je ověřována před vykonáním přijímací zkouš­ky; uchazeči ji prokazují odevzdáním digitálně podepsaných kopií relevantních dokumentů např.:

• výpisem ČSSZ,
  • zápočtovým listem,
  • ověřenou kopií pracovních smluv.

Dokumenty vložte do InSIS před uzavřením přihlášky (30. dubna), výjimečně ho můžete doložit i později, při zápisu do studia, ale rovněž elektronicky.

• o přijetí dokumentu Vás budeme informovat automatickým mailem,

Potřebuješ další informace o studiu?

E-mail: fmv@vse.cz

Dokládání dokumentů k přihlášce ke studiu