Absolventi FMV při slavnostním zahájení ročníku College of Europe

Včerejšího slavnostního zahájení dalšího ročníku College of Europe, ročníku Madeleine Albright, se vedle prezidenta Petra Pavla zúčastnil také absolvent programu Mezinárodní politika a diplomacie Matti Tetřev. Matti Tetřev absolvoval Fakultu mezinárodních vztahů v roce 2016. Během studií byl aktivním členem Junior Diplomat Initiative a studentského PR týmu a je také držitelem certifikátu Ekonomická diplomacie za vynikající výsledky v této vedlejší specializaci. Během studia se zúčastnil stáže na  Stálé misi České republiky při OSN ve Vídni. Po absolvování FMV dokončil v roce 2017 studium právě na College of Europe.

Studium na College of Europe pro mne byla klíčová životní zkušenost. Studium je strašně intenzivní. Od snídaně do večera jsme byli všichni pořád spolu, běžně jsme měli přednášky v sobotu i v neděli. Člověk si vytvoří obrovskou síť kontaktů.

Matti Tetřev, absolvent FMV a College of Europe

Jak uvádí Hospodářské noviny, v Bruggách studuje tento rok 340 lidí z padesáti zemí světa a českých studentů je mezi nimi pět. V průměru tu studují tři Češi ročně, byly ale akademické roky, kdy na College of Europe nebyl ani jeden. Země tím zůstává na chvostu v počtu studentů ve srovnání se státy z bývalého východního bloku. Poláci mají na škole, která generuje experty do evropských institucí a nadnárodních firem, pravidelně nad dvacet studentů ročně. Hlavním důvodem je cena školného, ale český stát poskytuje do Brugg stipendium ovšem pouze státním úředníkům.

Absolventi FMV při slavnostním zahájení ročníku College of Europe