Retail Business

Retail (maloobchod) je ze své podstaty velmi dynamické odvětví, kde se nestihnete nudit, a to ať už ho sledujete na lokální, či na nadnárodní úrovní. Je to oblast, kde se střetávají velké nadnárodní řetězce s malými firmami, dodavatelé s obchodníky, obchodníci se spotřebiteli, tedy s námi všemi. Toto vše se odehrává nejenom v klasickém prostředí, ale přeneslo se i na online kolbiště. A tím vším vás dokáže provést naše vedlejší specializace Retail Business.

Pomůžeme vám zorientovat se ve vztazích mezi jednotlivými aktéry, naučíte se číst a interpretovat data, pochopíte, jak vystavit funkční strategie v tomto odvětví. Vyzkoušíte si manažerské rozhodování a posílíte svoje manažerské dovednosti. Budete schopni připravit si svůj vlastní byznys v e-commerce prostředí. Umožníme vám setkání se zajímavými odborníky z praxe a jako zajímavost vám poskytneme vhled do fashion byznysu. Vedlejší specializace je otevřena všem studentům; bez ohledu na studovaný obor si zde dokážete nalézt inspiraci pro svůj profesní růst. 

Proč studovat Retail business?

 1. Připravíme vás jak na manažerskou kariéru v nadnárodních firmách, tak pro samostatné podnikání – v kamenném maloobchodě i v e-commerce. 

 2. Získané znalosti a dovednosti uplatníte i v dodavatelských odvětvích pro retail, včetně marketingových agentur a agentur pro výzkum trhu.  

   

 3. Dlouhodobě sledujeme trendy ve vývoji odvětví, a tak od nás odcházíte s aktuálními informacemi, učíte se moderní praktiky a nejnovější postupy. 

Předměty vedlejší specializace 

Název předmětu Ident Počet kreditů
E-Commerce (B2C) 2OP527 3
Marketing luxusních výrobků 2IB521 3
Komunikační dovednosti manažera 2OP524 6
Retail Management 2OP521 6
Výzkum trhu 2OP529 6
Seminář k Retail Businessu 2OP525 6

 

Uplatnění absolventů

 • střední a vyšší management v nadnárodních a lokálních maloobchodních firmách 
 • výkonné a manažerské pozice dodavatelských odvětví pro maloobchod a v marketingových a výzkumných agenturách, včetně analýzy dat 
 • vlastní podnikatelský záměr v odvětví maloobchodu, včetně e-commerce 

Co říkají absolventi?

Sabína Rehová

International Management Trainee
REWE International AG, Austria

Za voľbu tejto vedlajšiej špecializácie som skutočne vďačná. Bola to jedna z vecí, ktorá mi napomohla dostať pracovnú pozíciu vo Viedni v Rakúsku v rámci retail businessu. Štúdium bolo veľmi interaktívne, zaoberajúce sa dnešnými problematikami v rámci dopadu retailu na spoločnosť a mnoho ďalšieho. Mnohé z týchto tém sú v dnešnej dobe súčasťou významných firemných projektov a investícií, ktoré podliehajú náročnému procesu na uskutočnenie.

Tomáš Slavíček

Category Manager
Albert Česká republika

Vedlejší specializace je velmi přínosný soubor předmětů, který je na jednu stranu relativně snadno uchopitelný, neboť s tímto oborem jsme prakticky v každodenní interakci, na druhé straně velmi vhodně pokládá otázky, co za tím vším v tom dodavatelsko-odběratelském vztahu stojí. Vedlejší specializace byla nejen velmi zábavnou částí výuky, ale posloužila i jako solidní stavební kámen pro můj další profesní růst. I z tohoto důvodu mohu VS jen doporučit.

Karolina Procházková

Business Intelligence Analyst
Albert Česká republika

Vedlejší specializace mi ukázala, jak různorodý a dynamický svět retailu skutečně je a utvrdila mě v tom, že chci v tomto odvětví pracovat. Kromě praktických příkladů z praxe a aktuálních trendů, s kterými jsem se v rámci studia setkala, jsem měla možnost vyzkoušet si i reálné dovednosti jako návrh vlastního eshopu nebo vytvoření plánu promocí, což se mi pak v praxi hodilo.

Jana Hôrková

Key Account Manager

Vedľajšia špecializácia bola pre mňa jasnou voľbou vzhľadom na môj záujem o tento obor už od bakalára.  Vďaka širokému zameraniu na rôzne oblasti maloobchodu a vyučujúcim, ktorí majú v tomto obore dlhoročné skúsenosti, som získala prehľad v tomto komplexnom obore a spoznala super ľudí, ktorí sa zaujímajú o podobné témy. Skrátka a jasne – túto špecializáciu Vám určite odporúčam!

Spolupracujeme

Další společnosti a instituce:

 • Tesco 
 • Alza 
 • Institut módní tvorby 
 • Institut módního práva 
 • Steilmann 
 • a další hosté z firemního prostředí

 

Další informace

Garantka: doc. Ing. Zuzana Křečková Kroupová, M.A., Ph.D. 

Ident: 2OP

Přečtěte si o vedlejší specializaci také zde.

Retail Business