Call for papers: Central and Eastern Europe in the Changing Business Environment 2021

20. května
21. května
2021

Již 21. ročník mezinárodní konference Central and Eastern Europe in the Changing Business Environment společně organizují Fakulta mezinárodních vztahů a Fakulta podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze a Obchodní fakulta Ekonomické univerzity v Bratislavě. Konference se zaměřuje především na region střední a východní Evropy a jeho postavení v globální ekonomice.

Přijaté články budou prezentovány v rámci pěti odborných sekcí: International Trade, Global Value Chains, International Finance, International Business and Management a International Marketing and Consumer Behavior.

Témata konference zahrnují mimo jiné:

• Globální obchod
  • Globální hodnotové řetězce a region CEE
  • Mezinárodní finance
  • Společenská odpovědnost firem v mezinárodním podnikání
  • Udržitelný hospodářský rozvoj z globální perspektivy
  • Změny v mezinárodních marketingových, manažerských a obchodních strategiích
  • Výzvy v mezinárodním cestovním ruchu
  • Chování spotřebitele

Abstrakt v angličtině je třeba předložit elektronicky na registrační stránce do 17. ledna 2021 a jeho délka je omezena na 1000 znaků.

Články v angličtině (po schválení předloženého abstraktu) musí být předloženy do 15. února 2021. Délka každé práce nesmí překročit buď 10 stran v případě jednoho nebo dvou autorů, nebo 15 stran v případě více než dvou autorů (včetně číslic a odkazů).

Sborník z konference bude zaslán k hodnocení Web of Science (databáze CPCI) a Scopus. Autoři mohou rozhodnout o vydání celé práce v rámci sborníku nebo abstraktu v knize abstraktů. Dokumenty vydávané jako abstrakty mohou být zaslány ke zveřejnění do vědeckých časopisů. Recenzované časopisy organizátorů jsou CEBR, Economic Review nebo Studia commercialia Bratislavensia.