O centru
Mezinárodní výzkumný tým
![doc. Vincenzo Merella, Ph.D., MSc](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/banner/2874/IMG_8910-kopie.png)
doc. Vincenzo Merella, Ph.D., MSc
Ředitel I Mezinárodní výzkumné centrum
Vincenzo Merella je ředitelem Mezinárodního výzkumného centra na Fakultě mezinárodních vztahů. Mezi jeho hlavní výzkumné zájmy patří makrofinancování; hospodářský rozvoj, inovace a růst; a mezinárodní obchod, se zvláštním zaměřením na roli kvality produktu a nehomotetické poptávky při ovlivňování obchodních modelů. Publikuje ve vysoce kvalitních mezinárodních časopisech, jako jsou Journal of the European Economic Association a Journal of International Economics.
![Ing. Laure de Batz, Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/laure-scaled_600x600_acf_cropped-1_600x600_acf_cropped.jpg)
Ing. Laure de Batz, Ph.D.
Ing. Laure de Batz, Ph.D., působí jako odborný asistent na Vysoké škole ekonomické v Praze od září 2020. Mezi její výzkumné zájmy patří finanční trh, regulace, „white-collar“ kriminalita a aplikovaná ekonometrie. Doktorské studium ekonomie absolvovala na Univerzitě Paris 1 Panthéon-Sorbonne (Centre d’Économie de la Sorbonne) a na Univerzitě Karlově (Institut ekonomických studií). Předtím absolvovala HEC Paris a magisterské studium v oboru makroekonomie a zúčastnila se výměnného programu CEMS. Vyučovala také na pařížské univerzitě Sciences Po. Její výzkum vychází z desetileté praxe v Société Générale a ve francouzském Úřadu pro finanční trh (Autorité des Marchés Financiers).
![Smaranda Pantea, Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/Photo_SPantea_website_600x600_acf_cropped.jpg)
Smaranda Pantea, Ph.D.
Smaranda Pantea je odborná asistentka a výzkumná pracovnice na Fakultě mezinárodních vztahů. Její výzkumné zájmy se zaměřují na dopady hospodářských politik, důsledky technologických změn, zejména ICT, a ekonomickou transformací ve střední a východní Evropě. Dříve působila na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze, Ministerstvu veřejných financí v Rumunsku, Evropské komisi a Univerzitě v Bristolu. Vystudovala ekonomii na University of Nottingham.
![Ing. Cristina Procházková Ilinitchi, Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/banner/3160/IMG_9147-kopie.png)
Ing. Cristina Procházková Ilinitchi, Ph.D.
Ing. Cristina Procházková Ilinitchi, Ph.D. je odbornou asistentkou Katedry světové ekonomiky od roku 2016. V roce 2015 obhájila disertační práci na téma Dopady imigrace ze třetích zemí na pracovní trh Evropské unie. V rámci výzkumné činnosti se věnuje dvěma hlavním tematickým okruhům. Prvním je migrace a její vliv na trh práce a otázka remitencí. Druhá je spjatá s dopady Průmyslu 4.0 na migrační procesy a na trhy práce.
![Ing. Ondřej Sankot, Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/IMG_2571o_600x600_acf_cropped.jpg)
Ing. Ondřej Sankot, Ph.D.
Ondřej Sankot je odborným asistentem na Fakultě mezinárodních vztahů. V rámci výzkumné činnosti se věnuje mezinárodním obchodu, především pak mezinárodním transferům znalostí se zaměřením na transfery v rámci globálních hodnotových řetězců v prostoru Střední Evropy.
![doc. Mgr. Jana Vlčková, Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/IMG_2218o-scaled_600x600_acf_cropped-1.jpg)
doc. Mgr. Jana Vlčková, Ph.D.
Jana Vlčková je docentkou na Katedře mezinárodních ekonomických vztahů, FMV VŠE. Její výzkum je zaměřen na ekonomickou geografii, pokrývá témata související s technologiemi, patenty, inteligentní specializací a modernizací v globálních hodnotových řetězcích/výrobních sítích, zejména v regionu střední a východní Evropy. Vydala knihu o globálních produkčních sítích v zemích Visegrádu. Podílí se na výzkumných projektech se zahraničními univerzitami (např. ETH Zurich, Columbia University) a spolupracuje s podnikatelským sektorem.
![Ayaz Zeynalov, M.A., Ph.D.](https://fmv.vse.cz/veda/wp-content/uploads/Ayaz-Zeynalov_600x600_acf_cropped.jpg)
Ayaz Zeynalov, M.A., Ph.D.
Ayaz Zeynalov je odborným asistentem na FMV VŠE od září 2017. Ve svém výzkumu věnuje ekonomice přírodních zdrojů, ekonomickému rozvoji, institucionální správě a aplikované ekonometrii. Jeho práce se zabývají možným publikačním zkreslením a důvody protichůdných zjištění v literatuře o přírodních zdrojích, jakož i rolí institucionálního řízení v negativním vztahu mezi bohatstvím přírodních zdrojů a ekonomickým rozvojem, zejména v rozvojových zemích.