Ve spolupráci s Eurocentrem Praha proběhla na FMV veřejná diskuse „15 let v EU“.

Tento rok Česko spolu s dalšími devíti zeměmi slaví výročí členství v Evropské unii. Za 15 let se jak v EU, tak v Česku hodně změnilo. Co bylo pozitivní a co ne? Co se podařilo a daří a kde chceme dosáhnout víc? Jakou Evropu vůbec chceme? O tom všem mluvili hosté v debatě „15 let v Evropské unii“ na VŠE.

Debatu pořádalo Centrum evropských studií FMV VŠE v Praze ve spolupráci s Eurocentrem Praha k příležitosti výročí 15 let členství Česka v Evropské unii. Diskuse, která na půdě VŠE proběhla ve středu 4. prosince, završila cyklus regionálních debat na toto téma.

Debaty se zúčastnili státní tajemnice pro evropské záležitosti Milena Hrdinková, zástupce vedoucí Zastoupení Evropské komise Zdeněk Čech, předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu Parlamentu ČR Václav Hampl a člen Evropského hospodářského a sociálního výboru Petr Zahradník. Moderoval ji Jarolím Antal, ředitel Centra evropských studií FMV VŠE v Praze.

„Milena Hrdinková na úvod připomněla, že regionálních debat konaných při příležitosti výročí 15 let od vstupu Česka do Unie se zúčastnilo více než sedm stovek občanů. Považuje za velice důležité, aby diskuze o efektech členství v Evropské unii a s tím spojených tématech a výzvách mezi českou veřejností pokračovala i nadále. Sama deklarovala, že osobně v projekt Evropské unie věří a dosavadní patnáctileté členství v Unii podle státní tajemnice Česko posunulo výrazně kupředu,“ uvedl web EUROSKOP.cz.