Třetí ročník FMV Alumni mentoring programu zahájen! FMV opět propojuje studenty s absolventy.

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze spouští 3. ročník Alumni mentoringu. Úspěšný osmiměsíční program spojuje zkušené absolventy fakulty v roli mentorů se současnými studenty a čerstvými absolventy a pomáhá jim najít správný směr během důležité životní etapy končících studií.

„V našem zájmu je připravovat studenty na rychle se měnící svět byznysu a politiky. Absolvent fakulty má být flexibilní, jak svými dovednostmi, které studiem získá, tak schopnostmi přizpůsobit se všemu, co pracovní trh přináší. Naše snaha se vyplácí. Je nám velkou ctí, že se absolventi k fakultě s vděčností obrací jako k instituci, která jim k jejich kariérním úspěchům dopomohla. Vrací tak ochotně získané know-how obohacené o praktické zkušenosti z nejrůznějších oborů, aby pomohli v rozvoji mladší generaci.“ říká děkan FMV doc. Ing. Josef Taušer, Ph.D.

Inovativní projekt se poprvé uskutečnil na půdě Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze v roce 2019 za podpory neziskové organizace Odyssey pod vedením Muriel Anton. Stal se nejrozvinutějším absolventským mentoringovým programem v České republice. Každoročně od října do května nabízí více než 40 vybraným studentům posledních ročníků mentoringovou podporu na jejich cestě za svým prvním zaměstnáním. Kromě kariérních témat pomáhá budovat síť kontaktů, rozvíjet osobní, studijní a pracovní kompetence. Program obsahuje i zajímavé workshopy externích odborníků a neformální networkingové akce.

Absolventský mentoring staví na vysoké kvalifikovanosti mentorů. Své letité zkušenosti z praxe proto studentům nabízí mentoři z vysokých pozic od financí, marketingu až po logistiku či HR. Své zastoupení zde mají zaměstnanci společností jako např. Komerční banka, Plzeňský Prazdroj, ŠKODA AUTO nebo Magistrát hl. města Prahy. Vybraní studenti třetího ročníku bakalářského stupně studia nebo navazujících magisterských programů jsou „párovaní“ s mentory přímo na míru. Mentoři i mentee jsou v úvodu programu „proškoleni“ profesionálními kouči, a to Monikou Kubovcovou a Davidem Peškou, kteří jsou současně členové expertního Alumni mentoring Advisory Boardu.

Alumni mentoring program Fakulty mezinárodních vztahů je u nás výjimečný. Máme velkou radost, že dosahuje nejvyšších známek spokojenosti z řad studentů i mentorů. Až 99 % studentů je velmi spokojeno s výběrem mentora, průběhem programu či se svými dosaženými výsledky. Více než 80 % mentorů se do programu každoročně vrací. A to je pro nás ta nejlepší zpětná vazba,“ říká Markéta Lipavská, koordinátorka Alumni mentoring programu FMV VŠE.

Zapojíte se?

Chcete předávat své zkušenosti dále a pomoci tak s rozvojem ambiciózních a motivovaných studentů? Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme s více informacemi.

• Zapojíte se?