Studentský carsharing Uniqway oslavil 3,5 roku od spuštění služby

S půlročním zpožděním způsobeným pandemií koronaviru oslavil studentský carsharing Uniqway své třetí narozeniny. Služba byla poprvé spuštěna 17. října 2018 a během tří a půl roku rozšířila svou flotilu na 36 vozidel – ŠKODA FABIA, SCALA a elektrické CITIGOe iV. Sdílené vozy jsou od počátku dostupné pro studenty a zaměstnance partnerských univerzit, mezi které patří i VŠE. Od minulého roku je navíc mohou využívat i absolventi. Do služby se již zaregistrovalo více než 6 000 uživatelů, kteří dohromady ujeli přes 1 000 000 km.

Na oslavě se sešli nejen členové studentského týmu, který službu vytvořil a spravuje, ale i zástupci vedení partnerských univerzit včetně prof. Hany Machkové, emeritní rektorky VŠE a prorektorky pro mezinárodní vztahy a doc. Oty Novotného, prorektora pro rozvoj a Corporate Relations. Nechyběli partneři ze ŠKODA AUTO a.s. a ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o.

Vysoká škola ekonomická v Praze je do projektu studentského carsharingu zapojena od samého počátku, kdy projekt vznikal jako akademická studie, která byla následně převedena v reálně fungující službu. Tým studentů všech fakult VŠE pod vedením Ing. Petra Krále, vedoucího katedry mezinárodního podnikání, odpovídá za tvorbu marketingové strategie služby, za její komunikaci a design včetně strategie značky.

Do dalších let přejeme Uniqway mnoho spokojených uživatelů a další miliony najetých kilometrů!