Studentka FMV Amálie Hilgertová je mistryní Evropy ve vodním slalomu

Kajakářka Amálie Hilgertová a studentka 2. ročníku oboru Mezinárodní obchod se v Pau ve Francii stala mistryní Evropy ve vodním slalomu. V napínavém finále porazila všechny své soupeřky a získala tak zlatou medaili! FMV Amálii velmi gratuluje k jejímu skvělému úspěchu a reprezentaci.

Jaké je být mistryní Evropy ve vodním slalomu?

Je to naprosto skvělé. Byl to pro mě opravdu speciální moment, protože jsem všechny překvapila včetně sebe. Měla jsem z toho výkonu takovou tu čistou, neskrývanou, dětskou radost a strašně si to užila. Když potom na všech pozorujete ten údiv, ale zároveň i úctu za to, co se vám právě podařilo, moc to potěší.

Jak zvládáte skloubit studium a vrcholový sport?

Já osobně bych řekla, že se mi to nedaří tak, jak by mohlo. Hodně věcí vždycky doháním na poslední chvíli. Teď jsem ve druhém ročníku bakalářského studia, ale kvůli tréninkovému vytížení jsem se rozhodla zvolnit a studuji podstatně pomaleji než ostatní. Rozhodně si nedělám ambice zvládnout bakalářské studium během 3 let, ale i tak bych moc ráda školu plnohodnotně dokončila.

Jaké máte plány do budoucna?

Co se týče sportu, moc ráda bych se podívala na Olympiádu, to je taková sportovní odměna o které sní asi každý sportovec. U nás ve slalomu obzvlášť těžká, protože máme na každou kategorii pouze jedno místo, ne třeba jako u lyžování, kde se kvalifikují závodníci z celkového světového žebříčku, a tak se může stát, že se na stupních potkají tři Američané. V hlavě si ale snažím udržovat dosažitelnější cíle, jako je třeba přivézt medaile ze světových akcí do 23 let.

Co se studia týče, tak bych chtěla využít všech příležitostí, které škola nabízí, bohužel času mi na to tolik nezbývá, takže s tím ještě uvidím. Zatím si asi nejvíc pochvaluji mimosemestrální kurzy, kde si prostě vyhradím jeden týden, kdy chodím na tréninky jindy a jsem ve škole. Tam se pak probere určitá problematika vážně do hloubky. Takovým mým studijním snem je Erasmus, protože přece jenom žít někde půl roku je něco jiného než někam přijet na závody a pendlovat tam mezi hotelem a tratí.