SKOK bude pořádat mezinárodní ekonomickou soutěž mezi středoškoláky „High School Business Challenge“

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti se propojil s polským spolkem European Foundation for Entrepreneurship Development (SGH Warsaw School of Economics) a společně se slovenským a maďarským protějškem uspořádají mezinárodní ekonomickou soutěž mezi středoškoláky – HSBC High School Business Challenge. Cílem projektu je zvýšení povědomí studentů o podnikatelské sféře, vytvoření větší důvěry v podnikání a rozvíjení týmové spolupráce.

Visegrád Fund podpořil tento projekt grantem ve výši 36 tisíc EUR. Finance spolky využijí zejména na pokrytí nákladů na upořádání soutěže a o částku 6 tisíc EUR se bude hrát v rámci středoškolské soutěže.

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určená zejména pro studenty středních škol s všeobecným vzděláním (gymnázia) či zaměřená na podnikání, business, dění ve světě nebo s jakýmkoliv zaměřením na ekonomická témata. Ovšem pokud je někdo zapálený student, tak se může přihlásit z jakékoliv střední školy. Studentům bude stačit základní přehled v ekonomii a tím pádem se do soutěže může přihlásit většina z nich,“ říká Zbyněk Čáp, CFO SKOK.

Proč by se měli studenti středních škol soutěže účastnit?

Studenti získají, kromě finanční odměny, také velké množství důležitých znalostí a zkušeností. Soutěž cílí na rozvoj podnikatelských, ekonomických a business schopností. Zároveň je kladen důraz na schopnost pracovat v týmu. Díky účasti na mezinárodní soutěži budou také rozvíjet své schopnosti v anglickém jazyce. Všechny tyto schopnosti jsou dobré pro získání sebevědomí při zakládání svého podnikání, ale i práci v byznysu samotném. Současně studentům poskytuje možnost zjistit, zdali je pro ně podnikání či práce v byznysu správná cesta. V průběhu soutěže budou získávat množství kontaktů, které se jim může v budoucím kariérním životě velmi hodit,“ doplňuje Marek Lehký, prezident SKOK.

Jaká je pro SKOK spolupráce na mezinárodní úrovni?

Spolupráce s Varšavskou univerzitou je pro nás velmi zajímavá a vzrušující, i z toho důvodu, že se jedná o naší první dlouhodobou zahraniční kooperaci. I přes to, že to bude náš první takto velký projekt, nebrání nám to sdílet nadšení a pravou hrdost, že za Českou republiku jsme byli vybráni právě my. Velmi se těšíme na nové výzvy, nabyté zkušenosti a hlavně nadšené a spokojené středoškoláky, kteří se soutěže zúčastní,“ uzavírá Anastázie Lomakina, viceprezidentka SKOK.

Soutěž bude probíhat ve čtyřech  kolech. První kolo bude pouze online a uskuteční se začátkem roku 2021. Pak bude následovat krajské kolo a během jara ještě kolo regionální, které bude probíhat v Praze na FMV VŠE a vítěz z tohoto kola se utká v mezinárodním kole ve Varšavě s vítězi z polského, slovenského a maďarského regionálního kola.

Další informace pro vás spolky postupně připravují na webu: https://businessismore.eu/en/home/