Proděkanka FMV doc. Radka Druláková se stala předsedkyní hodnotícího panelu Grantové agentury ČR

Proděkanka pro vědu a doktorské studium doc. Ing. Mgr. Radka Druláková, Ph.D. byla jmenována předsedkyní hodnotícího panelu Právní vědy, politologie (P408) Grantové agentury České republiky (GA ČR). Stala se také členkou oborové komise pro společenské a humanitní vědy (OK4).

Hodnotící panely jsou expertními orgány oborových komisí. Oborové komise jsou stálými odbornými poradními orgány předsednictva GA ČR. Jejich hlavním úkolem je hodnocení návrhů grantových projektů a hodnocení řešení udělených projektů.

Doc. Druláková působila jako členka panelu Právní vědy, politologie už v minulém období.

Doc. Ing. Mgr. Radka Druláková, Ph.D je proděkankou pro vědu a doktorské studium a docentkou na Katedře mezinárodních studií a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, kde garantuje bakalářský studijní program Mezinárodní studia a diplomacie. Zabývá se především analýzou zahraniční politiky a oblastí justice a vnitra v EU, jako je azylová a migrační politika a policejní spolupráce.

Na fakultě vyučuje např. předměty Mezinárodní vztahyTvorba a analýza zahraniční politiky a diplomacie. Je autorkou monografie Subsidiarita v Evropské unii: Právní princip anebo užitečný symbol? a spoluautorkou tří dalších monografií (Mezinárodní kontext české sankční politiky; Český zahraničněpolitický aktivismus, možnosti a meze a Trendy a výzvy současné diplomacie. Česká a slovenská perspektiva). Vystudovala Mezinárodní politické vztahy na FMV VŠE v Praze a Mezinárodní vztahy na FSV UK.