Proběhlo finále HSBC Challenge, mezinárodní soutěže pořádané studentským spolkem SKOK

Mezinárodní soutěž High School Business Challenge zná vítěze národního kola! Ve dnech 26. – 28. května 2023 proběhlo regionální finále oblíbené businessové soutěže pro středoškoláky, kterou každoročně pořádá studentský spolek SKOK ve spolupráci s polským spolkem European Foundation for Entrepreneurship Development a se studentskými spolky na Slovensku a v Maďarsku. Soutěž získala podporu Visegrádského Fondu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Soutěž je určena studentům středních škol ve střední a východní Evropě, kteří během tří etap čelí podnikatelským výzvám, při kterých mají možnost otestovat a rozvinout své znalosti a kreativitu a získat zkušenosti z podnikání. Během soutěže mají studenti možnost účastnit se specializovaných workshopů, které se týkají bankovnictví, poradenství či pojišťovnictví. Účastníci mezinárodního finále, ve kterém se utkají nejlepší týmy z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky, které se uskuteční ve Varšavě, mají možnost obdržet výhru z cenového fondu 6 000 eur.

Na základě národního kola byly vybrány dva nejlepší týmy, které postoupily do mezinárodního finále, které se bude konat 4.-8. července. Fakulta mezinárodních vztahů navíc ocení nejúspěšnější účastníky přijetím na bakalářský program Mezinárodní obchod nebo bakalářský program Turismus a hospitality management bez příjímacích zkoušek.

Jako každoročně, i letos účastníci z řad středoškolských studentů řešili několik úkolů v podobě zadaných případových studií. Hodnocen byl nejen obsah a písemný výstup, ale i schopnost prezentovat svá doporučení před porotou. V porotě tento rok zasedly i kolegyně z Katedry mezinárodního podnikání: doc. Ing. Zuzana Křečková Kroupová, M.A., Ph.D.,  Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D. a Ing. Jitka Volfová, Ph.D.

Více informací o soutěži se můžete dozvědět na oficiálním webu.

Proběhlo finále HSBC Challenge, mezinárodní soutěže pořádané studentským spolkem SKOK