City Changers 2030: Ing. Petr Král, Ph.D., vedoucí katedry, řečníkem na mezinárodní konferenci o proměnách v městské a aktivní mobilitě

17.-18. května 2022 probíhá v Jihlavě mezinárodní konference o proměnách v městské a aktivní mobilitě – CityChangers 2030, na které, jako jeden z řečníků, vystoupil vedoucí Katedry mezinárodního podnikání, Ing. Petr Král, Ph.D.. Konference je zaměřena především na otázky možné úpravy dopravy a veřejných prostor s cílem podpořit udržitelnou mobilitu.

Pro více informací můžete navštívit přímo web konference: https://www.citychangers.eu/.

CityChangers je  „iniciativa ke zlepšení situace v dopravě a jejím plánování. Připojit se může každý, kdo chce změnit něco ve svém okolí v oblasti dopravy a mobility. Platformu občanů tvoří především aktivní lidé v místních komunitách, ale také politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Můžeme mít různý pohled na svět, jsme lidé různých názorů. Co nás spojuje, je zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030. Iniciativa vznikla mezi členy spolku Partnerství pro městskou mobilitu a jako součást evropského projektu Danube Cycle Plans se postupně rozšíří do dalších zemí Evropy.“ Bližší informace o iniciativě je možné získat na jejím webu zde.

Ing. Petr Král, Ph.D., vedoucí Katedry mezinárodního podnikání, mimo jiné, vede tým studentů z VŠE v Praze a je zodpovědný za marketingovou strategii studentského carsharingu Uniqway. Vice informací zde.