Noc vědců a FMV v podcastu SKOKu

Projekt Noc vědců, který oživuje veřejnosti často nepřístupná místa, např. výzkumná centra, univerzity a další, tento rok oslavil svůj sedmnáctý ročník s tématem „Všemi smysly„. Program se soustředil na poznávání vědy prostřednictvím, jak název naznačuje, všech smyslů:

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne, když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář.

Hmat, sluch, čich, zrak a chuť — pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Za FMV se se svou prezentací představil tým ve složení Veronika Mokrejšová, Jiří Zeman, Tomáš Sadílek, Alena Filipová z Katedry mezinárodního podnikání. V rámci prezentace Chceš ušetřit? Zapoj smysly! představili nejenom jak lépe ušetřit finance, ale i životní prostředí prostřednictvím pečlivého rozhodování u data minimální spotřeby potravin.

Pro ty, kteří Noc vědců nestihli nebo se jí nemohli zúčastnit je možnost se o tématu dozvědět prostřednictvím SKOK podcastu, který jak název napovídá je v gesci Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti (SKOK). Veronika Mokrejšová a Jiří Zeman se v podcastu rozhovořili o tom, čemu se při nákupu potravin vyvarovat, nebo jak si nejlépe ověřit, jestli jsou potravin stále konzumovatelné.

Na následujících odkazech je možné najít rozhovory s členy Národohospodářské fakulty nebo Fakulty informatiky a statistiky, kteří se stejně jako tým z FMV podíleli na Noci vědců na VŠE.

Noc vědců a FMV v podcastu SKOKu