Studentka FMV mistryní světa v Bikini Fitness Juniorů

Magdaléna Fejfarová, studentka magisterského oboru Mezinárodní obchod na FMV je závodnicí v kategorii bikini fitness a členkou české reprezentace pod hlavičkou Svazu kulturistiky a fitness a mezinárodní federace IFBB. Cvičí asi 7 let, závodí od podzimu 2017 a od té doby má za sebou 13 závodů. Mezi její úspěchy patří absolutní vítězství na mistrovství Čech juniorů v Mladé Boleslavi letos na jaře, má na kontě dvě stříbrné medaile, dvě bronzové medaile, dvě čtvrtá místa a dvě pátá místa.

A co to vlastně bikini fitness je?

Bikini fitness je ženská kategorie kulturistiky, kde není žádoucí velké osvalení, důraz je kladen spíše na celkovou symetrii postavy, která by měla připomínat tvar přesýpacích hodin. Závodnice bikiny fitness by tedy měla mít úzký pas a svalnatější zadek, nohy, ramena a záda, což ve výsledku tento tvar dá. Do bodového hodnocení ale spadá celkový dojem od vstupu na pódium, hodnotí se tedy pohybové předpoklady a pózování, úprava pokožky, vlasů, make-upu, plavky a doplňky.

Závodění je možná více životní styl než sport, protože zasahuje do všech oblastí života a závodník na přípravu myslí 24 hodin denně. Nejenže musíme velmi tvrdě trénovat v posilovně, 75 % úspěchu je to, co děláme mimo ni – důležité je perfektně nastavené jídlo a potraviny, ze kterých čerpáme, vypočítané makroživiny (bílkoviny, sacharidy, tuky) a jejich poměry, které se navíc během závodní přípravy velmi často mění, správná regenerace a v neposlední řadě také nastavení mysli.

V lednu Magdaléna odjíždí na výměnný pobyt do Kanady na Queen’s University, kde bude dále pokračovat v přípravě na jarní sezónu.