Student IDS se zúčastnil 23. ročníku Youth Assembly v New Yorku

V období od 15. do 17. února se jeden z našich studentů magisterského programu International and Diplomatic Studies, který je zakladatelem Mezinárodního studentského fóra a studentským ambasadorem VŠE, zúčastnil 23. zasedání Youth Assembly, které pořádala Friendship Ambassadors Foundation v New Yorku v USA.

Během 23. zasedání přiletělo do New Yorku přes 900 studentů z více než 90 zemí světa, kteří diskutovali o globálních problémech a výzvách. Tématem pro 23. zasedání bylo „Empowering Youth for Global Development“.

Během zasedání promluvili např. Dr. Andrew Macdonald (výkonný ředitel Friendship Ambassadors Foundation), Simona-Mirela Miculescu (zástupkyně generálního tajemníka OSN a vedoucí úřadu OSN v Bělehradě), Haoliang Xu (náměstek generálního tajemníka OSN) nebo Satya S. Tripathi (zástupkyně generálního tajemníka Organizace spojených národů).

Více fotografií naleznete zde. Pro více informací o programu VŠE ambasadorů nebo Mezinárodním studentském fóru se můžete se obrátit na studenta M. Davida.