Páté ekonomické fórum v Kostelci nad Orlicí se věnovalo energetice

Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze byla opět partnerem ekonomického fóra, které se tradičně koná na Novém zámku rodu Kinských v Kostelci na Orlicí. Letošní ročník, který se konal od 19. do 21. května 2023, nesl název Energy or die: Velký audit (nejen) evropské energetiky a jeho hlavní hvězdou byl jeden z nejvlivnějších českých rodáků prof. Václav Smil, který působí na University of Manitoba v Kanadě.

Ekonomického fóra se letos zúčastnil  také rektor Vysoké školy ekonomické v Praze doc. Petr Dvořák. FMV pak již tradičně reprezentovali doc. Pavel Hnát, který se ujal moderace pátečního panelu o geopolitických souvislostech současné energetické situace, a doc. Martina Jiránková, prof. Stanislav Šaroch a Dr. Jarolím Antal z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů.

Mezi další řečníky na fóru letos byli například Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO, David Havlíček, předseda představenstva EGAP a koordinátor NERV, Pavel Tykač, majitel Skupiny Sev.en  nebo viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová a Magdalena Souček, někdejší řídící partnerka EY.

Mediální ohlasy ekonomického fóra