Fakulta mezinárodních vztahů podporuje české předsednictví

Fakulta mezinárodních vztahů aktivně podporuje české předsednictví v Radě Evropské unie, a to jednak prostřednictvím stážistů, které na základě několika výběrových řízení vyslala zejména do Bruselu, jednak prostřednictvím vědeckých projektů, které odborníci z FMV řešili na téma předsednictví pro Úřad Vlády ČR.

Celkem 16 studentů Fakulty mezinárodních vztahů, kteří jsou nejčastěji studenty Evropské ekonomické integrace nebo Mezinárodních studií a diplomacie, působí od června a července 2022 jako stážisté na Stálém zastoupení České republiky v Bruselu. Další studenty vyslala fakulta na podporu předsednictví na další mise a zastupitelské úřady ČR (Řím, Stockholm, Riga) a studenti FMV působí aktuálně jako stážisté také na Českém centru v Bruselu. Celkem tak FMV na stáže související s předsednictvím vyslala 22 svých studentů.

Už od srpna 2020 odborníci z Katedry mezinárodních studií a diplomacie, Katedry mezinárodních ekonomických vztahů a Katedry podnikového a evropského práva řešili celkem tři projekty aplikovaného výzkumu v rámci výzvy BETA2 Technologické agentury ČR, které byly zaměřeny na téma předsednictví v Radě Evropské unie a uživatelem jejichž výsledků je Úřad Vlády ČR. Na všech projektech spolupracuje FMV také s odborníky z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a na projektu zaměřeném na komunikaci předsednictví také s Katedrou multimédií Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

Vědecké projekty FMV na téma předsednictví v Radě EU