Hired? HIGHERED!

Hledáte na příští semestr stáž? Chtěli byste vyrazit někam do světa, někam za exotikou, za novými dobrodružstvími? Mexiko? Singapur? Nebo jen sousední Německo? Přáli byste si navštívit Malajsii nebo Kanadu? Pro Highered Talent Network toto není problém.

Highered?

Highered je síť uzpůsobená pro networking a hledání (nejen) pracovních příležitostí. Někdo by ji snad mohl nazvat LinkedInem pro studenty. Máte možnost vytvořit si jednoduše profil, kde vyplníte základní informace o sobě a o tom, co studujete. Můžete dokonce i doplnit profilovou fotku. Nakonec máte možnost si zkusit krátké a jednoduché testy na zhodnocení vašich skills v oblasti analyzování dat, dedukce a hledání vzorů, Highered je poté okamžitě vyhodnotí a dostanete krátký report ohledně Vašich silných a slabých stránek. Dalším krokem je poté hledání pracovních příležitostí či procházení nabídek stáží. V katalogu máte několik desítek, ba i stovek prestižních mezinárodních firem jako AXA, Schneider Electric, UniCredit, Swiss Re nebo Mondeléz.

Tyto společnosti většinou nabízí místa pro stážisty, ale Highered slouží i pro hledání práce na plný nebo částečný úvazek. S Highered je možné podívat se bez nadsázky do celého světa – to už záleží jen na tom, jak nadšenými dobrodruhy a cestovateli jste. Na tomto místě se sluší zmínit, že účet na Highered vám zůstane i po skončení vašeho studia na FMV VŠE a pokud si účet vytvoříte přes váš osobní email, je snadné ho využívat i po konci vaší kariéry studenta.

Studenti FMV se mohou do Highered Talent Network zapojit zcela exkluzivně a zdarma díky členství fakulty v organizaci EFMD.

Co na to FMV?

Fakulta mezinárodních vztahů se může po právu pyšnit provázaností s mezinárodním prostředím a svým důsledným přístupem k praxi. V magisterském stupni studia je stáž povinnou součástí studijního plánu, a i díky tomu se může network typu Highered poměrně hodit.

Možná Vám teď v mysli vyvstala otázka kreditů. Budu mít dostatek kreditů, abych prošel/la do dalšího semestru? I toto je možné vyřešit. Na FMV jsou primárně tři předměty, které je možné použít pro stáže, které lze najít na Highered. Jeden z těchto předmětů Vám bude, po schválení stáže a úspěšném završení výběrového řízení, zapsán v semestru, ve kterém budete vykonávat stáž:

• Předmět Odborná praxe je celkem za 21 kreditů a je možné ho studovat, pokud se jedná o alespoň čtyřměsíční stáž v některé z prestižních firem. Na tom, jestli tuto stáž vykonáváte v Česku nebo v zahraničí, už nezáleží.
  • Předmět Zahraniční stáž – dlouhodobá je celkem za 15 kreditů, a jak název naznačuje, musí být vykonávána v zahraničí po dobu alespoň tří měsíců, a to v neziskové organizaci, státní instituci nebo v jiných orgánech státní správy.
  • Předmět Zahraniční stáž – krátkodobá je celkem za 6 kreditů. Tato stáž je v podstatě kopií přechozího předmětu s tím rozdílem, že se jedná o stáž v rozmezí šesti až osmi týdnů a nesmí kolidovat s tradičním semestrem (tzn. probíhá např. během letních měsíců).

Pro stáž, kterou jste našli přes Highered pravděpodobně využijete předmět Odborná praxe, nicméně i zbylé dvě možnosti jsou využitelné, například u neziskových organizací jako EF Education First.

Závěrem je třeba říci, že síť Highered je FMV studentům přístupná díky iniciativě Fakulty, která se často aktivně podílí na stážích svých studentů, ať už například podporou formou stipendia nebo dalšími formami podpory.

Hodně štěstí při výběru stáže!

Hired? HIGHERED!