FMV slavnostně předala diplomy absolventům MPA programu Sportovní diplomacie

FMV slavnostně předala diplomy prvním 37 absolventům MPA programu Sportovní diplomacie. Program Sportovní diplomacie, na kterém FMV VŠE úzce spolupracuje s Českým olympijským výborem, běží na FMV v režimu celoživotního vzdělávání již pátým rokem. Ročník 2022/2023 byl však prvním rokem, kdy studenti po absolvování obdrželi rovněž titul Master of Public Administration (MPA).

Program využívají nejen sportovní svazy jako možnosti, jak zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, ale je rovněž otevřen pro širokou veřejnost,“ říká koordinátorka programu na FMVMgr. Ing. Kateřina Kočí, Ph.D. V průběhu posledních čtyř let programem prošli zástupci sportovních svazů i aktivní sportovci. Mezi nimi například olympioničky basketbalistka Ilona Burgrová či atletka Lenka Masná nebo šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek a lyžařka Klára Křížová. „Program Sportovní diplomacie je jednou z cest, jak zvýšit zastoupení České republiky v mezinárodních sportovních institucích a posílit tak vliv českého sportu ve světě,“ doplňuje Kateřina Kočí.

MPA Sportovní diplomacie je koncipován jako dvousemestrální program celoživotního vzdělávání. Studenti absolvují 10 předmětů. Věnují se oblastem sportovní diplomacie, organizace a financování sportu, práva, negociace a argumentace, komunikace a práce s médii, managementu a marketingu, základům protokolu a etikety nebo mezikulturní komunikace.

Zaujal Vás MPA program Sportovní diplomacie? Přečtěte si více zde.

FMV slavnostně předala diplomy absolventům MPA programu Sportovní diplomacie