FMV byla partnerem konference Dřevostavby (nejen) o udržitelnosti a financování ve veřejném sektoru

Jak stavět inovativně, ekonomicky, udržitelně, a které finanční zdroje využít v rámci výstavby budov ze dřeva v obcích? Na tyto otázky odpovídali odborníci starostům Jihočeského kraje v rámci pilotní konference s názvem Dřevostavby ve veřejném a komerčním sektoru, kterou organizovala aliance Šance pro budovy a ADMD.

Celou akci moderoval Ing. Pavel Černý, Ph.D., pověřený řízením Katedry cestovního ruchu na FMV VŠE. Za FMV se zúčastnil také proděkan pro finance a rozvoj Ing. Mgr. Petr Štěpánek, Ph.D.

Program konference se věnoval nejen udržitelnosti na poli stavebnictví, energeticky efektivním budovám, ale i podpoře financování budov ve veřejném sektoru nebo budoucnosti českého lesnictví. Udržitelnost je jednou z primárních oblastí, kterým se FMV v současné době věnuje.

Cílem konference bylo představit novinky a rozšířit povědomí o způsobech a možnostech výstavby v oblasti stavění dřevostaveb, které by se daly v rámci udržitelnosti postavit či rekonstruovat v jednotlivých obcích například formou mateřských školek či škol, sportovních hal, domovů pro seniory, bytových domů a jiných veřejných budov ze dřeva.

[zdroj: Dřevostavby.cz ]