FMV byla partnerem Ekonomické olympiády. Doc. Jiránková vystoupila v panelové diskusi finálového kola.

FMV byla partnerem VI. ročníku Ekonomické olympiády, mezinárodní soutěže ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Soutěž přispívá k rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru.

V letošním roce se Ekonomické olympiády zúčastnilo přes 21 000 studentů ze 417 středních škol napříč Českou republikou. Slavnostní finále se konalo 21. června 2022 v prostorách Kongresového centra České národní banky v Praze a zúčastnilo se ho 45 nejlepších studentů, kteří postoupili z krajských kol.

Během finálového dne proběhlo také několik aktivit pro studenty a pedagogy. Jednou z nich byla panelová diskuse se zástupci univerzit, kde vystoupila doc. Martina Jiránková z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů FMV VŠE. Diskuse byla na témat  „Ekonomické dopady konfliktu na Ukrajině“.

Vítězkou VI. ročníku Ekonomické olympiády pro střední školy se poprvé v historii olympiády stala žena, a to Kateřina Zedníčková z Gymnázia Vysoké Mýto. Na druhém místě se umístila rovněž žena, a to Jana Buchtová, studentka střední školy PORG Ostrava. Třetí místo obsadil Filip Müller z Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze 4.