FMV Alumni Club pořádal večer (nejen) pro začínající podnikatele v inkubátoru UP21 Karla Janečka

Ve středu 22. května proběhl Alumni start-up evening (nejen) pro začínající podnikatele, který pořádal FMV Alumni Club. Pro studenty a absolventy tak zprostředkoval jedinečnou příležitost nahlédnout přímo pod pokličku jednoho z předních českých inkubátorů, za kterým stojí podnikatel Karel Janeček.

V první části večera se uzavřenému publiku představili čtyři hosté, foundeři a co-foundeři čtyřech různých startupů. Prvním z nich bylo reklamní tržiště Advertoo a jeho zakladatel Jan Tročil, druhým Martin Šafařík z Happiness at Work, který se zabývá štěstím v práci, následoval Daniel Vach a jeho SENS, který vyrábí tyčinky ze cvrččí mouky a nakonec přišel Lukáš Balík, co-founder SPACEFLOW, který se věnuje komunitnímu managementu v budovách. Všichni s publikem sdíleli to, čemu se jejich firmy věnují, jaké byli jejich začátky podnikání, kdy byli na dně a co je naopak vždy drželo nahoře. Pohovořili také o svých úspěších a o tom, jaké to vlastně je, pustit se do projektu, shánět investory a vstoupit na trh.

V druhé části následovala diskuse ve formě „round tables“, i když ty nebyly vždy „round“. UP21 disponuje velmi moderními a příjemnými prostory, takže jedna zasedačka má třeba místo klasického stolu ten pingpongový. V této části se mohli hosté s jednotlivými podnikateli setkat v užším kruhu a ptát se jich přímo na konkrétní věci jak o jejich firmě, tak o jejich osobních zkušenostech. Mezi otázkami bylo např. i to, jak zvládají work-life balance nebo jaké největší problémy museli překonat.

Hosty potom čekala prohlídka všech prostor inkubátoru doplněná informacemi, jak to vlastně v takovém prostředí chodí.  Ke konci večera se pak všichni sešli u ciderů, piva a snacků, kde se ještě dále rozvíjely debaty.

S projektem FMV Alumni Clubu nám pomáhá: