FMV Alumni Club pořádal 1. Alumni Business Speed Networking

Ve středu 13. 2. 2019 proběhl v Akademickém klubu VŠE první Alumni Business Speed Networking, který pořádal FMV Alumni Club.

Business Speed Networking je event k získávání profesionálních kontaktů. Ve světě businessu jsou obchodní kontakty k nezaplacení. Není důležité jen to, co víte, ale především koho znáte. Hosté tak mohli objevit nové příležitosti, partnery nebo trendy z oboru v rámci komunity absolventů Fakulty mezinárodních vztahů.

První, formální část večera probíhala ve formě speed networkingu, kdy měl každý z hostů čas 4 minuty pro seznámení se a diskusi s protějším partnerem. Po uplynutí času se přesunul k dalšímu stolu a dalšímu absolventovi, s kterým měl opět 4 minuty času. A tak to šlo dále, dokud se osobně neseznámil přesně s polovinou příchozích.

V druhé části pak hosté přešli k neformálnímu networkingu, kde se mohli seznámit s těmi, které při kolečku neměli možnost potkat, nebo prodiskutovat konkrétní příležitosti s těmi, se kterými našli společná témata během stanovených 4 minut.

Celý večer provázela velmi přátelská a živá atmosféra, absolventi si akci chválili. „Během Alumni Business Speed Networking jsem získal mnoho nových kontaktů i obnovil kontakty stávající. Na události se mi líbily dva aspekty – lidský a profesionální. Velmi mne potěšilo vidět se se spolužáky a přáteli z dob studíí na VŠE. Též se mi podařilo propojit s velice zajímavými profesionály“ řekl k akci Honza, absolvent oboru Evropská integrace, který nyní pracuje ve společnosti Škoda Auto. „Získané kontakty mi pomohou s rozvojem mé stávající pracovní pozice. Během večera jsem si domluvil několik pracovních schůzek,“ dodal Honza. Anna, absolventska oboru Mezinárodní politika a diplomacie zase uvedla: „Poprvé mi došlo, co mi může přinést to, že jsem studovala na FMV – kontakty. Spousta účastníků této akce má už teď velice zajímavé pozice a to jsme všichni teprve na začátku našich kariér a navíc tam všichni přišli s tou správnou motivací – podělit se o své dosavadní pracovní zkušenosti, zjistit jak si vedou ostatní a třeba i jak bychom si navzájem mohli pomoct.“

Velmi děkujeme všem absolventům za vydařenou akci a věříme, že jsme tím zahájili novou tradici na FMV.

S tímto projektem nám pomáhá: