Exportní večery na Fakultě mezinárodních vztahů v letním semestru 2022/2023

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů a Centrum asijských studií na Fakultě mezinárodních vztahů vás zvou i v letním semestru 2022/2023 na sérii externích přednášek a diskusí, přinášející originální a praktické pohledy manažerů i odborníků ze státní správy k vybraným tématům současného světa obchodu, investic a zahraničního podnikání.

Exportní večery se konají v rámci kurzu 2SE521: Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky (magisterská vedlejší specializace Ekonomická diplomacie), pod vedením doc. Zuzany Stuchlíkové.

Akce jsou otevřené i pro nezapsané studenty a zájemce z VŠE, stejně tak absolventy VŠEV případě, že byste se rádi zúčastnili, ale nejste z VŠE, zaregistrujte se na adrese stuchliz@vse.cz, vždy nejpozději den před konáním přednášky. Do e-mailu napište vaše jméno a afilaci (pracoviště). Přednášky probíhající na VŠE nebudou z technických důvodů nahrávány ani streamovány. Přednášky probíhající online proběhnou v prostředí MS Teams. Podrobnosti k přihlášení k akci přes Teams najdete před jejím konáním na webových a facebookových stránkách CAS a KMEV (příp. klikněte v tabulce na název nadcházející akce).  Změna programu vyhrazena.

Datum Téma Vystupující
7. 3.
(18:00, RB 210)
Strategie ČR/EU pro spolupráci s Indo-Pacifikem Marek Libřický (ředitel Odboru států Asie a Pacifiku, MZV)
14. 3.
(18:00, RB 210)
Jak Singapur změní tvůj život? Inovace, které ovlivní budoucnost lidstva Marcel Bednář (prezident Česko-singapurské obchodní komory)
21. 3.
(18:00, RB 210)
Škoda Auto na mezinárodních trzích v době post-covidové Zdeněk Štěpánek (tiskový mluvčí Komunikace produktu, Škoda Auto, a.s.)
27. 3.
(14:30, SB 303)
CzechTrade a aktuální obchodní a investiční příležitosti v ČLR Jan Bejkovský (vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Severní Čína; autor knihy Čínský ekonomický systém: Tržní ekonomika, či státní kapitalismus? z r. 2021)
11. 4., 18:00