doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

VŠE poprvé ocenila nejoblíbenější pedagogy všech šesti fakult. Za FMV ocenění získala doc. Zuzana Stuchlíková.

Doc. Stuchlíková pracuje na Katedře světové ekonomiky FMV od roku 2004. Má na starosti např. povinný magisterský kurz Regionální trhy v globální perspektivě. Působí jako garantka a přednášející v rámci magisterské vedlejší specializace Čínská studia, vyučuje i ve vedlejší specializaci Ekonomická diplomacie na FMV. Na FMV vede od roku 2016 Centrum asijských studií (CAS). Kromě makroekonomického vývoje Číny a Japonska se dlouhodobě věnuje vybraným problémům zahraničně-obchodní politiky, nového regionalismu a ekonomické diplomacie.

Anketa Pedagog roku běžela do 21. 2. 2020, její vyhlášení proběhlo během akademického pléna 27. 2. 2020. Alespoň jeden hlas od studentů získalo 477 pedagogů. Ocenění Pedagog roku bude rektorka VŠE pravidelně udělovat vždy počátkem kalendářního roku na základě názoru studentů vyjádřených formou anonymního anketního hlasování. Pro svého oblíbeného učitele hlasovalo celkem 1958 studentů.