doc. Pavel Hnát z FMV moderoval panel Byznys ALTER EKOnomického fóra „Studená (hospodářská) válka: Rizika nového ab/normálu pro firmy a investory“

Svět se (z)mění. V důsledku probíhajícího mocenského rebalancu dochází k přepisování pravidel, jimiž se řídí globální ekonomika i politika. Z toho vyplývající nejistota pak přispívá k redefinici bezpečnostních rizik. Stále více státních i nestátních hráčů totiž zneužívá přeshraniční vazby, jako jsou dodávky klíčových součástek a zdrojů, k dosažení svých cílů. Jak se na něco podobného mají státy, firmy a investoři připravit? O tom diskutovali hosté v rámci druhého ALTER EKOnomického fóra (22. 11. 2022), kterého byla FMV opět partnerem.

Odpolední panel na téma Byznys (3:01:333:50:39) moderoval prorektor VŠE a člen Katedry mezinárodních ekonomických vztahů FMV doc. Pavel Hnát. V tomto panelu se jako hosté představili Jiří Plecitý, global key account manager, Linet a Mikuláš Pýcha, ředitel odboru strategických řízení, EGAP.

Co je koncept strategické nezávislosti? Je na ni Evropa připravena? Jaká je pro Evropu správná míra protekcionismu? Jak se plánuje v době nejistoty? A jak těžké je ochránit duševní vlastnictví na globálních trzích?

Pusťte si záznam fóra!

Studená (hospodářská) válka: Rizika nového ab/normálu pro firmy a investory