Doc. Pavel Hnát vystoupil ve speciálu Daniela Stacha „Země v nouzi“ na ČT24

“Světová ekonomika míří do nejhlubší recese” nebo “Nejvyšší schodek státního rozpočtu v historii Česka” – to jsou jen některé z titulků ilustrujících ekonomické dopady pandemie covid-19. Právě jim se v pořadu ČT24 Země v nouzi věnoval Daniel Stach (absolvent FMV) a jeho hosté ve speciálním vysílání. Jedním z nich byl i doc. Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost FMV a člen Katedry světové ekonomiky.

Vše co tu spotřebováváme, nakupujeme, vše v co věříme je součástí globalizovaného trhu,“ vstoupil do pořadu doc. Hnát. Následně divákům popsal vývoj světové ekonomiky a největší světové krize v posledních 20 letech. „Existují indikátory, že světová ekonomika už trochu zpomalovala, ale opatření proti koronaviru vše významně zrychlila,“ pokračoval proděkan Pavel Hnát a zdůraznil, že je důležité věnovat se strukturálním reformám, které jsou ale pro vlády mnohem obtížnější, než ty měnové nebo fiskální.

Jaké odvětví pocítí krizi nejvíce? Proč je nezaměstnanost v Americe jiná, než v Evropě? A co je základem evropské civilizace?

Pusťte si celý díl speciálu Země v nouzi online na Facebooku nebo v Archivu ČT.

Dalšími hosty pořadu byli:

  • ekonomka Jana Matesová 
  • technologický podnikatel Jerry Javornický
  • ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek
  • kybernetik Michal Pěchouček
  • designér počítačových her Daniel Vávra
Doc. Pavel Hnát vystoupil ve speciálu Daniela Stacha „Země v nouzi“ na ČT24