Absolventky FMV zabodovaly v anketě TOP ženy Česka

Hospodářské noviny vyhlásily 14. ročník ankety TOP ženy Česka. Mezi oceněné dámy se dostaly úspěšné české manažerky, podnikatelky nebo vlivné ženy veřejné sféry. A co měla řada z nich společné? Jsou absolventkami Fakulty mezinárodních vztahů.

Vítězkou kategorie TOP manažerka se stala Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny, která studovala Mezinárodní obchod. Mezi 25 nejúspěšnějšími ženami v kategorii TOP manažerka se umístily i Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.CZ a absolventka oboru Zahraniční obchod a Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte ČR & Deloitte Central Europe, absolventka Mezinárodního obchodu.

Rektorka VŠE Hana Machková, rovněž absolventka FMV, se umístila mezi TOP 25 ženami veřejné správy.

Mediální dům Economia, který vydává deník Hospodářské noviny, anketu TOP ženy Česka vyhlásil již počtrnácté. Cílem je ukázat na úspěšné ženy ve veřejném prostoru a ze světa byznysu. Každoročně roste počet nominovaných. Letos se jejich číslo přiblížilo k dvěma stům. Dvacetičlenná odborná porota hodnotila dámy dle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu.

Zdroj foto: ihned.cz, VŠE v Praze