Archiv rubriky: Zpravodaj

VŠE spouští nový absolventský portál! Spojit se s absolventy mohou i studenti a učitelé.

Zajímá Vás, kde pracují Vaši spolužáci? Jaké akce pro absolventy chystáme? Chcete spolupracovat s fakultou? Nebo najít ztracenou lásku? Připojte se k nám v Absolventském portálu a budete mít přehled o VŠEm.

Doc. Pavel Hnát vystoupil ve speciálu Daniela Stacha „Země v nouzi“ na ČT24

“Světová ekonomika míří do nejhlubší recese” nebo “Nejvyšší schodek státního rozpočtu v historii Česka” – to jsou jen některé z titulků ilustrujících ekonomické dopady pandemie covid-19. Právě jim se v pořadu ČT24 Země v nouzi věnoval Daniel Stach (absolvent FMV) a jeho hosté ve speciálním vysílání. Jedním z nich byl i doc. Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost FMV a člen Katedry světové ekonomiky.

NATO Young Professionals Programme

Severoatlantická aliance vyhlásila výběrové řízení pro pracovní pozice účastníků v novém projektu Young Professionals Programme (YPP).

Vedoucí Katedry mezinárodního obchodu Petr Král v pořadu ČT Černé ovce

Ing. Petr Král, Ph.D., vedoucí Katedry mezinárodního obchodu a odborník na marketing pravidelně spolupracuje s ČT. Už několikrát za poslední roky se podíval s redakcí publicitsitckého pořadu Černé ovce do obchodů v Německu a v Rakousku a porovnal je s českými super a hypermarkety. V tomto díle se zaměřili na regionální potraviny, tedy na nabídku pocházející z nejbližšího okolí.

Vedoucí Katedry mezinárodního obchodu Petr Král v pořadu ČT Černé ovce

Jste absolventem FMV? Staňte se členem Board of Alumni! Blíží se druhé volby do předsednictva FMV Alumni Clubu.

Chcete se podílet na řízení vztahů s absolventy? Vést FMV Alumni Club? Plánovat a organizovat akce pro absolventy? Networkovat s ostatními absolventy a získávat nové kontakty? Staňte se členem Board of Alumni! FMV Alumni Club vyhlašuje své druhé volby.

Proběhl první live stream Q&A děkana a proděkanů FMV k mimořádným opatřením

Historicky první stream vedení FMV proběhl ve čtvrtek 2. dubna přímo z pracovny děkana doc. Josefa Taušera. Živého vysílání se kromě děkana účastnili také proděkan pro pedagogickou činnost doc. Pavel Hnát a proděkan pro zahraniční vztahy a PR Ing. Radek Čajka, Ph.D.

Proběhl první live stream Q&A děkana a proděkanů FMV k mimořádným opatřením

SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.

Členové Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti se ve dnech 5. až 8. března 2020 zúčastnili čtyřdenního pobytu v belgickém Bruselu. Cílem cesty bylo především poznávání institucí Evropské unie, funkcí jednotlivých zastoupení České republiky sídlících v Bruselu a pobytem v zahraničí také zažít kulturu jiné Evropské země. První den pobytu studenti strávili na Stálém zastoupení České republiky při […]

SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.

Pedagogové z FMV získali ceny nakladatelství Oeconomica pro autory nejúspěšnějších titulů

Vedení Vysoké školy ekonomické v Praze a Nakladatelství Oeconomica předalo při příležitosti konání Akademického pléna výroční ceny Nakladatelství Oeconomica autorům resp. vedoucím autorských kolektivů komerčně úspěšných titulů. Oceněni byli také autoři z FMV. První místo v kateogorii Publikace získala Mgr. Halka Čapková, Ph.D. z Katedry anglického jazyka. V kategorii Skripta se zase umístil PhDr. Jaroslav Březina, Ph.D., vedoucí Katedry německého jazyka.

„Jak být u studentů oblíbeným? To je trošku jako starý rodinný recept na vyhlášenou polévku tajných přísad ze série Kung-fu panda,“ říká doc. Stuchlíková, Pedagog roku 2019

Minulý týden byla na akademickém plénu vyhlášena doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. nejoblíbenějším pedagogem roku 2019 na FMV v rámci studentské ankety Pedagog roku 2019. Co pro ni cena znamená, jaké metody výuky používá a jaký je podle ní recept na to, být dobrým pedagogem? O tom všem se dočtete v rozhovoru.

doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

Doc. Stuchlíková pracuje na Katedře světové ekonomiky FMV od roku 2004. Má na starosti např. povinný magisterský kurz Regionální trhy v globální perspektivě. Působí jako garantka a přednášející v rámci magisterské vedlejší specializace Čínská studia, vyučuje i ve vedlejší specializaci Ekonomická diplomacie na FMV. Na FMV vede od roku 2016 Centrum asijských studií (CAS). Kromě makroekonomického vývoje Číny a Japonska se dlouhodobě věnuje vybraným problémům zahraničně-obchodní politiky, nového regionalismu a ekonomické diplomacie.

doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

Fakulta mezinárodních vztahů