Archiv rubriky: Zpravodaj

Proběhl první live stream Q&A děkana a proděkanů FMV k mimořádným opatřením

Historicky první stream vedení FMV proběhl ve čtvrtek 2. dubna přímo z pracovny děkana doc. Josefa Taušera. Živého vysílání se kromě děkana účastnili také proděkan pro pedagogickou činnost doc. Pavel Hnát a proděkan pro zahraniční vztahy a PR Ing. Radek Čajka, Ph.D.

Proběhl první live stream Q&A děkana a proděkanů FMV k mimořádným opatřením

SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.

Členové Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti se ve dnech 5. až 8. března 2020 zúčastnili čtyřdenního pobytu v belgickém Bruselu. Cílem cesty bylo především poznávání institucí Evropské unie, funkcí jednotlivých zastoupení České republiky sídlících v Bruselu a pobytem v zahraničí také zažít kulturu jiné Evropské země. První den pobytu studenti strávili na Stálém zastoupení České republiky při […]

SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.

Pedagogové z FMV získali ceny nakladatelství Oeconomica pro autory nejúspěšnějších titulů

Vedení Vysoké školy ekonomické v Praze a Nakladatelství Oeconomica předalo při příležitosti konání Akademického pléna výroční ceny Nakladatelství Oeconomica autorům resp. vedoucím autorských kolektivů komerčně úspěšných titulů. Oceněni byli také autoři z FMV. První místo v kateogorii Publikace získala Mgr. Halka Čapková, Ph.D. z Katedry anglického jazyka. V kategorii Skripta se zase umístil PhDr. Jaroslav Březina, Ph.D., vedoucí Katedry německého jazyka.

„Jak být u studentů oblíbeným? To je trošku jako starý rodinný recept na vyhlášenou polévku tajných přísad ze série Kung-fu panda,“ říká doc. Stuchlíková, Pedagog roku 2019

Minulý týden byla na akademickém plénu vyhlášena doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. nejoblíbenějším pedagogem roku 2019 na FMV v rámci studentské ankety Pedagog roku 2019. Co pro ni cena znamená, jaké metody výuky používá a jaký je podle ní recept na to, být dobrým pedagogem? O tom všem se dočtete v rozhovoru.

doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

Doc. Stuchlíková pracuje na Katedře světové ekonomiky FMV od roku 2004. Má na starosti např. povinný magisterský kurz Regionální trhy v globální perspektivě. Působí jako garantka a přednášející v rámci magisterské vedlejší specializace Čínská studia, vyučuje i ve vedlejší specializaci Ekonomická diplomacie na FMV. Na FMV vede od roku 2016 Centrum asijských studií (CAS). Kromě makroekonomického vývoje Číny a Japonska se dlouhodobě věnuje vybraným problémům zahraničně-obchodní politiky, nového regionalismu a ekonomické diplomacie.

doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

4 minuty, 15 business setkání a 30 absolventů. FMV Alumni Club pořádal svůj druhý Alumni Business Speed Networking.

Už po druhé se mohli absolventi FMV setkat na business speed networkingové akci a rozšířit své profesionální kontakty. FMV Alumni Club totiž opět pořádal Alumni Business Speed Netwroking.

doc. Zuzana Stuchlíková získala za FMV ocenění Pedagog roku

Odešel holandský sociolog, autor teorie kulturních dimenzí a držitel čestného doktorátu VŠE Geert Hofstede

Ve středu 12. února zemřel ve věku 91 let Geert Hofstede, nizozemský sociolog a psycholog zkoumající rozdíly a interakce mezi různými národními a organizačními kulturami. Profesor Geert Hofstede byl přední světový odborník v oblasti organizační antropologie a mezikulturního managementu. Jeho identifikace pěti základních kulturních dimenzí je stále platným a zároveň nejužívanějším modelem v oblasti studie kultur. Své výsledky publikoval v roce 1980 v knize Culture’s Consequences, která ho proslavila po celém světě. Během 80. a 90. let Hofstede přednášel na nizozemských i zahraničních univerzitách.

FMV a SKOK se podílí na výročním reportu Světového ekonomického fóra

Světové ekonomické fórum (WEF) vydává od roku 1979 zprávu (Global Competitiveness Report; GCR), ve které porovnává makroekonomickou konkurenceschopnost států na základě multikriteriálního indexu, zpracovaného na základě vlastní metodiky. Na dotazníkovém šetření pro Světové ekonomické fórum v České republice se od roku 2014 podílí také Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a její studenti sdružení do Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti (SKOK).

FMV se stává členem globální sítě OSN pro řešení udržitelného rozvoje

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE se v roce 2020 stává novým členem Sítě OSN pro řešení udržitelného rozvoje (Sustainable Development Solutions Network, SDSN).  FMV chce svým členstvím v SDSN přispět ke globální diskuzi a také k aplikovanému výzkumu v oblasti udržitelného rozvoje.

Jak se žije zahraničním studentům v Česku? Justine, studentka FMV z Filipín poskytla rozhovor Hospodářským novinám.

Hospodářské noviny se v jednom ze svých vydání věnovaly zahraničním studentům v Česku. Vyzpovídaly také jednu za našich studentek, Justine Lyris Bacay, která je nyní v posledním ročníku magisterského studia anglicky vyučovaného programu International Business na Fakultě mezinárodních vztahů.

Fakulta mezinárodních vztahů