Category: Zpravodaj

Tým z FMV bude spoluřešitelem projektu podpořeného Visegrádským fondem

Katedra mezinárodního obchodu FMV bude spoluřešitelem výzkumného projektu „GVCs in Central Europe – a Perspective of Automotive Sector after COVID-19“ za podpory Visegrádského fondu.

Tým z FMV bude spoluřešitelem projektu podpořeného Visegrádským fondem

Jsi studentem střední školy? Přihlaš se do mezinárodní business soutěže High School Business Challenge a získej stipendium na FMV!

Jsi studentem střední školy? Zajímáš se o business sféru? Pak je tato soutěž určená právě pro tebe! High School Business Challange (HSBC) ti pomůže načerpat nové schopnosti, inspirovat tě a poznat výzvy odvětví, a to zdaleka není ještě všechno! Na konci tohoto dobrodružství tě může čekat výhra v hodnotě 6000€!

-

FMV Alumni chat: Inside the US Election s reportérkou CNN Prima News Kristinou Tůmovou /14.12./

V den, kdy se sejdou volitelé a budou písemně hlasovat o novém prezidentovi USA si pro Vás FMV Alumni Club připravil webinář „Inside the Presidential Election 2020“. Naše absolventka a členka Board of Alumni Kristina Tůmová zpravodajsky pokrývala maraton posledních dní prezidentské kampaně a následně samotný volební den pro CNN Prima News. Její postřehy doplní také naše absolventka, Američanka, Recruiting Manager v School of Nursing, University of Michigan a dobrovolnice ve volební místnosti v Michiganu u prezidentských voleb 2020 Carena Townsend.

FMV bude řešit dva nové projekty podpořené Grantovou agenturou ČR

Předsednictvo Grantové agentury České republiky (GA ČR) rozhodlo o financování projektů z oblastí základního výzkumu pro nadcházející rok. Konkurence byla opravdu velká, agentura zaznamenala významný nárůst žádostí o podporu. GA ČR tak rozdělí finance v celkové výši 4,2 miliardy Kč. Velký úspěch zaznamenala Fakulta mezinárodních vztahů, která se bude podílet na dvou podpořených projektech.

Třetí místo v PwC Consulting Challenge obsadila studentka FMV s týmem

Druhý ročník PwC Consulting Challenge, zaměřený na technology consulting, se v letošním roce konal v nekonvenčním on-line prostředí. Před účastníky stálo řešení skutečné výzvy finské donáškové společnosti Wolt, a to regionální expanze na českém trhu. Za jeden týden měli účastníci vymyslet celkovou go-to-market strategii. Propojením businessu s technologiemi se studenti snažili zajistit celkové zjednodušení a zefektivnění celého procesu od objednání až po doručení zásilky. Tým, působící ve složení Julie Janáková, Martin Rampa, Nikola Lomenčíková a Matúš Káčer, se z téměř 100 týmů dostal do finálního kola mezi 10 nejlepších. Nejlepší týmy řešení case study prezentovaly porotě, která se skládala z top managmentu obou společností.

FMV bude řešit dva nové projekty podpořené Grantovou agenturou ČR

Jana Hovorková z FMV je laureátkou Ceny Josefa Hlávky pro talentované studenty a vědce

V letošním roce obdržela Cenu Josefa Hlávky Jana Hovorková, absolventka doktorského studia na FMV. Vynikajících výsledků v oblasti vědy a výzkumu dosáhla Jana Hovorková svou disertační prací na téma geopolitiky katolické církve, jejíž závěry byly prezentovány na prestižních mezinárodních konferencích a v odborných periodikách. Už během studií vyšlo v odborných médiích několik jejích článků s tematikou katolické církve.

Na FMV proběhla debata s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem

Ve čtvrtek 5. listopadu organizovaly studentské spolky Junior Diplomat Initiative a Klub mladých politologů online debatu s Ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem. Na FMV byl Tomáš Petříček už podruhé, poprvé se věnoval vztahům s Evropskou unií v roce 2018.

Na FMV proběhla debata s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem

Minulý týden proběhl v rámci Studentského a Alumni mentoringu workshop MIKROVÝRAZY s Ondrou Staňkem.

V úterý 10. listopadu 2020 jsme měli možnost na pomyslné půdě Fakulty mezinárodních vztahů přivítat Ondru Staňka a užít si online workshop Mikrovýrazy a řeč těla. Po velmi zajímavém a energickém workshopu následovalo ještě 40 minut dotazů. Feedback ze strany zúčastněných mentorů a mentees byl velice pozitivní.

Na FMV proběhla debata s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem

Proběhl třetí ročník „českého Davosu“, konference Kostelec 2020. FMV byla partnerem.

Třetí ročník „českého Davosu“, ekonomického fóra, které se už tradičně koná v Kostelci nad Orlicí, proběhl v pátek 6. listopadu on-line. Přední domácí odborníci na ekonomiku, byznys a riziko se zaměřili na rozpad zaběhlých pořádků a osvědčených modelů, nabídli recept na úspěch uprostřed chaosu a uspořádali také s Kontem Bariéry sbírku pro nemocnici v Ústí nad Orlicí. Jedním z hostů byl doc. Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost na FMV.

Studenti se opět propojí s absolventy. FMV zahájila druhý ročník Alumni mentoring programu.

Po úspěšném prvním ročníku pokračuje FMV ve svém novém projektu Alumni mentoring i v akademickém roce 2020/2021. Ambiciózní program na 8 měsíců spojuje zkušené absolventy fakulty, kteří působí v roli mentorů, a studenty nebo mladé absolventy, kteří hledají správný směr, mají zájem o aktivní rozvoj a chtějí zjistit, jak nejlépe uplatnit své schopnosti. V letošním ročníku jsme takto propojili celkem 40 dvojic.

Fakulta mezinárodních vztahů