Hledat
Pokročilé hledání
Výstava fotografií: Čína ne/známá

_DSC8218Ve dnech 22. února až 4. března byla v atriu Rajské budovy VŠE k vidění výstava fotografií s názvem „Čína ne/známá“. První ročník této akce, kterou iniciovala vedlejší specializace Čínská studia pod záštitou Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, si kladl za cíl především ukázat návštěvníkům rozmanitost Číny a podpořit tak zájem studentů i veřejnosti o Čínu a čínské reálie.

Slavnostní vernisáže, jež proběhla 22. února 2016 na půdě VŠE, se zúčastnili členové současného i minulého vedení FMV, včetně nového děkana fakulty doc. Ing. Josefa Taušera, Ph.D., a zástupci z řad partnerů akce. Večerem provázeli učitelé Čínských studií, doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. a Ing. Jan Bejkovský, které doplnila v rámci úvodního slova paní radová ze vzdělávací kanceláře velvyslanectví ČLR v Praze. Významnými hosty byli i představitelé Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce, hlavního partnera výstavy, a časopisu Týden, mediálního partnera akce. Nelze opomenout restauraci Huang He, která rovněž přispěla odměnou pro vítěze.

Do studentské soutěže o nejzajímavější fotografie z Číny bylo přihlášeno přes 70 fotografií, z nichž učitelé Čínských studií na únorovou výstavu vybrali 30. Studentské snímky doplnilo 20 fotografií kantorů Čínských studií, kteří touto cestou mohli podělit se o své zážitky z dalekých cest po Číně. Fotografie z únorové vernisáže a výstavy najdete stejně jako ostatní letošní soutěžní snímky na facebookových stránkách Čínských studií.

Samotná studentská soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií. Výherce první skupiny vybral a odměnil časopis Týden. Specifickou kategorií bylo hlasování na Facebooku, kde mohli příznivci, spolužáci, přátelé a známí soutěžících lajkováním posunout svého favorita směrem k vítězství. Dvě kategorie pak byly v režii zástupců akademické obce. Tři nejlepší fotografie v hlavní kategorii zvolili učitelé Čínských studií, výherce poslední kategorie vybrala komise složená ze zástupců vedení FMV.

Úspěšná byla v soutěži především Markéta Dvořáková (FMV), která se svým snímkem z čínského venkova uspěla hned ve třech kategoriích. Podobně bodovala i Kateřina Bendlová (FMV) se snímky hory Emeishan nebo klášterního komplexu Labrang.

Pokud také máte zajímavé momentky ze svých cest po Číně a splňujete kritéria účasti v podobné soutěži, neváhejte se o ně podělit v některém z příštích ročníků!

_DSC8263_DSC8258