5.9.2018 17:00 - 7.9.2018 17:00 - Seznamovací kurz pro 1. ročník - 2018

Hledat
Pokročilé hledání
Stážisté z FMV na zahraničních kancelářích CzechTrade

CT_VSE_Stepan Muller_Radomil Dolezal_04Od letošního roku Fakulta mezinárodních vztahů spolupracuje na základě memoranda se státní agenturou na podporu obchodu CzechTrade. Díky tomuto společnému kroku mají studenti naší fakulty možnost využít exkluzivní nabídky stáží v zahraničních kancelářích a získat tak v praxi velmi žádané zkušenosti z obchodních jednání, veletrhů nebo i každodenní administrativy.

 ct

Agentura CzechTrade a Fakulta mezinárodních vztahů podepsaly memorandum o spolupráci

Výběrová řízení na stáže v plném proudu: Paříž, Londýn, Milán, Vídeň, Brusel, Düsseldorf a Ženeva

Fotogalerie

V zimním semestru 2015/2016 vycestovalo na zahraniční zastoupení CzechTrade 8 studentů, a to do Dubaje, Düsseldorfu, Chicaga, Káhiry, Milána, Moskvy a do Sydney. Jaké jsou jejich pocity a zážitky? Zeptali jsme se jich.


Barbora Nesměráková (Milán)

bara-henry_milan

„Na CzechTrade pracuji od pondělí do pátku většinou 7-9 hodin podle potřeby. CzechTrade se nachází společně se sídlem CzechTourismu, Českého centra a honorárního konzulátu ve stejné budově, takže když je třeba, pomáhám i v jejich kanceláři. Dále pracuji na Světové výstavě EXPO 2015. Tam pomáhám s marketingem, s akcemi a prohlídkami českých delegací po celé výstavě. CzechTrade Milán s českým pavilonem na EXPO úzce spolupracují, takže se práce zde často prolíná. Asi největším zážitkem pro mě byla možnost setkat se a pohovořit s Alenou Šeredovou, panem Jiřím Jílkem, který je vedoucí Obchodně-ekonomického úseku na ambasádě v Římě, či honorárním konzulem v Miláně panem doktorem Giorgem Francem Alettim.

Stáž je rozhodně zkušenost k nezaplacení, rozhodně nelituji, že jsem do toho šla, i když mě to stálo plno nervů. :)“


Michail Gladyšev (Chicago)

michail_chicago

„Vždy jsem chtěl na stáž do Spojených států a zároveň jsem chtěl zažít práci ve státní správě. Mimo jiné se zajímám o potravinářský obor, takže když se na stránkách FMV ukázala nabídka stáže v CT Chicago, kde se bude stážista  podílet na potravinářské výstavě, byla to pro mě jasná volba.Zajímavá zkušenost je především velmi blízký kontakt s americkým tržním prostředím, které je mnohem agresivnější a dynamičtější. Zároveň pracuji ve velmi příjemném prostředí, které motivuje pracovat dobře. Takovou zkušenost by měl získat každý student.“


Iva Pivoňková (Moskva)

iva_rusko

„Každý pracovní den je trochu jiný, záleží, co máme zrovna na programu. Ráno obvykle přijdu do kanceláře, zkontroluji email a rychle projdu ekonomické zpravodajství z ČR i z Ruska. Pak se věnuji již zadané práci nebo něčemu, co je potřeba řešit právě teď a hned. Vypomáhám s administrativními záležitostmi ohledně chodu kanceláře, s přípravou akcí a veletrhů, dělám zápisy z jednání, občas je potřeba někam zavolat nebo dojít atd. Někdy se účastníme akcí zastupitelského úřadu, byli jsme přítomni například na jednání s delegací hejtmana Plzeňského kraje nebo minulý týden jsme byli pozváni na neformální setkání ekonomických zástupců zemí Visegrádské čtyřky.“


Jan Dvořák (Sydney)

jan_sydney

„Při veletrhu Fine FoodAustralia jsem se staral o propagaci medovníku od českého výrobce. Prezentoval jsem medovník zástupcům místních kaváren, restaurací, ale i vysoce postaveným manažerům velkých distribučních firem a hovořil s nimi o možné spolupráci. Některé firmy se podařilo přesvědčit k další komunikaci s českým výrobcem. Dopomoci české firmě k potenciálnímu exportu do Austrálie a zviditelnit naši krásnou zem – to je zážitek k nezaplacení.

Stáž v Sydney je poměrně nákladná, ale je to jedna z nejlepších investic, kterou jsem kdy udělal.“


Jana Mertlová (Düsseldorf)

jana_dusseldorf

„Pokud jsem v kanceláři, pomáhám při přípravě veletrhů nebo při zpracovávání individuálních zakázek (vyhledávání obchodních kontaktů v Německu, ověřování zájmu o produkt českých firem, …). Při účasti na veletrhu se starám o pohodlí firem a dále jim pomáhám s tlumočením v jazycích, které ovládám.

Určitě považuji práci v zahraničí za úžasnou zkušenost. Získala jsem spoustu nových dovedností, poznala nové lidi a prohloubila znalosti v cizích jazycích.“


Tomáš Zich (Káhira)

tomasl_kahira05

„Nejvíce na své stáži využiji angličtinu a obecný ekonomický přehled, který jsem na VŠE získal, a nyní ho už jen každodenně podvědomě využívám. Ať už se jedná o to, kde vyhledávat jednotlivé informace, nebo o pochopení rozmanitých obchodních souvislostí.

Ostatním studentům rozhodně doporučuji vyjet, nebát se a poznávat! Takovýchto příležití není v životě mnoho.“