Hledat
Pokročilé hledání
Registrace jazyků v 1. ročníku bakalářského studia

Nevíte si stále rady s registrací jazyků? Zde je pár rad, které by vám měly udělat jasno.

  1. Na FMV se oba jazyky studují povinně. Označení skupin fJV (volitelný) a fJP (povinný) tedy udává pouze to, že předměty ze skupiny fJV lze za podmínek popsaných ve studijním programu (str. 34 a dál) přeskočit a nahradit jinými předměty. Čtyři předměty z fJP je nutno vystudovat za všech okolností. Své jazyky pro 1. semestr proto hledejte právě ve skupině fJV.
  2. Rozřazovací test z angličtiny vám pomůže lépe zvolit úroveň angličtiny, na které začněte. Těch pár minut mu proto věnujte, i když povinný není. Podle výsledku pak zvolte buď 2AJ111 nebo 2AJ211, oba najdete ve fJV. Kdo zvolí 2AJ211, může si pak ve 3. a 4. semestru vybrat přípravné kurzy na jazykové certifikáty (BEC Higher, BEC Vantage, CAE nebo CPE). Podrobně také v přiložené prezentaci.
  3. Ostatní jazyky začínají identy 2NJ201, 2RU201, 2RO201, 2RO231 a 2RO261 – všechny najdete ve fJV. Už zde se jedná o výuku ekonomického jazyka a úroveň odpovídá náročnosti FMV a jejím přijímacím zkouškám.
  4. Nižší úroveň jazyka lze volit jen v rámci volitelných předmětů a ve zbylých semestrech byste museli vše rychle dohnat. Pro studenty FMV je tato možnost vhodná spíš pro volbu třetího jazyka v dalších semestrech.
  5. Vyšší úrovně jazyků lze volit jen za předpokladu, že budou splněny prerekvizity předmětů (na vyšší zkoušku z jazyka můžete jít až po absolvování zkoušky předchozí; např. předmět 2NJ204 si může zapsat jen ten, kdo absolvoval 2NJ212 atp.). Pokud ale máte například hodně pokročilý certifikát z angličtiny, obraťte se na Katedru angličtiny a oni Vám poradí, na které úrovni začít, abyste svou angličtinu ještě zlepšili. Obdobně lze kontaktovat i ostatní jazykové katedry – odkazy na jejich weby najdete na http://fmv.vse.cz.
  6. Až když splníte předmět z fJP, můžete se pustit do odborného jazyka podle Vašeho oboru ve skupinách oJV a oJP. Pravidla platí stejná, nejdříve oJV, až pak oJP. Tyto skupiny by vás ale měly čekat až v 5. a 6. semestru.
  7. Jazyky si můžete doregistrovat až po vytvoření pevného rozvrhu, tj. od pondělí 25. června 2018. Registrace probíhají do 28. srpna 2018.
  8. Jednotlivá kola zápisu, kde je nutné úspěšnost zápisu ověřit, případně zápis změnit, probíhají mezi 3. a 21. zářím 2018.

Manuál prváka

Manuál prváka FMV VŠE ke stažení zde.