Hledat
Pokročilé hledání
Studenti o internetu

Chcete se stručně seznámit se zajímavými aktuálními tématy z oblasti Internetu? Vybrali jsme pro vás několik prezentací seminárních prací zpracovaných studenty v rámci předmětu 2OP381 Manažerská informatika 1 právě z oblasti Internetu. Prezentace byly zaznamenány systémem MediaSite (obsahují videozáznam, zvukový záznam a záznam prezentace připravené v PowerPointu 2007 promítané na počítači). Každá prezentace je dlouhá přibližně 15 minut, lze ji spustit klepnutím na odkaz pod anotací práce.

 • Facebook
  Miroslava Janíková
  Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými více než 250 miliony aktivních uživatelů (duben 2009 je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti pěti jazyků.
  spusť prezentaci
 • Geocaching
  Katka Vávrová
  Cílem mé prezentace je seznámit Vás s novým a zatím poměrně neznámým způsobem trávení volného času. Jedná se o spojení turistiky, internetu a moderní GPS elektroniky za cílem objevit „poklad“. Celý tento koníček je organizován skrze oficiální webové stránky www.geocaching.com.
  spusť prezentaci
 • Netiketa
  Kateřina Zímová
  Netiketa uvádí pravidla slušného chování na internetu. Název vznikl spojením dvou slov: net = síť, etiquette = etiketa. Vyjadřuje soubor pravidel slušného chování jak v prostředí počítačových sítí, tak při veškeré elektronické komunikaci.
  spusť prezentaci
 • Ergonomie
  Lucie Hájková
  Téma „Ergonomie“ jsem si zvolila, jelikož je mezi lidmi málo známé. Vysvětlím, co tento pojem znamená. Zmíním se o monitoru. Věnuji se pracovní ploše a židli. Objasním, jak správně se má sedět u počítače. Dále se zabývám klávesnicí, myší, problematikou dětí u počítače. Na závěr doporučím několik tipů na odpočinek u počítače.
  spusť prezentaci
 • Google Earth
  Pavel Němejc
  Google Earth je v současnosti asi jediným volně dostupným softwarem, jenž plní zároveň funkci virtuálního globusu a zdroje geograficky zaměřených informací. Prezentace představuje možnosti použití a uživatelské prostředí programu se zvláštním zaměřením na prohlížecí módy, tzv. vrstvy.
  spusť prezentaci
 • Twitter
  Lucia Priesterová
  Twitter je mikroblogová službu, prezývaná „SMS internetu“, ktorá používateľom umožňuje posielať aktualizácie nielen z webového prostredia Twitter.com, ale aj cez SMS a e‑mail a tie sa potom zobrazujú v chronologickom slede na webe, či v jednej z mnohých aplikácií, ktoré sú k dispozícii. Posielané správy (tweets) môžu mať maximálne 140 znakov.
  spusť prezentaci
 • Informační servery pro podnikání
  Gabriela Siničáková
  Informační servery pro podnikání napomáhají podnikatelům lépe se orientovat v podnikatelském prostředí. Server Business.center.cz poskytuje mnoho užitečných informací z oblasti daní, účetnictví a práva. Servery ARES a justice.cz umožňují mj. vyhledat informace o odběratelích a dodavatelích.
  spusť prezentaci
 • YouTube
  Michaela Mokrá
  YouTube je největší internetový server pro sdílení filmových souborů. Každý se může zdarma zaregistrovat a sdílet své filmy s ostatními uživateli. Od svého založení v roce 2005 zaznamenal návštěvnost převyšující 100 milionů.
  spusť prezentaci
 • Google
  Simona Ročková
  Cílem prezentace je seznámit nás se společností Google. V první části jsou shrnuty základní informace týkající se profilu společnosti, je zde uvedeno její poslání, filozofie, rozbor termínu a nechybí ani zmínka o zakladatelích. V druhé části se prezentace podrobněji věnuje funkcím, technologiím a produktům společnosti Google. Závěrem jsou uvedeny možné způsoby obchodů se společností a její sídlo.
  spusť prezentaci
 • Wikipedia
  Dominika Kubálková
  Prezentace představuje otevřenou encyklopedii Wikipedia, která je dnes hojně využívaná. Je dostupná v 255 jazykových verzích. Prezentace popisuje vznik, principy fungování, prezentuje i statistiky o projektu. Seznámí nás i se sesterskými a konkurenčními projekty a ukáže i silné a slabé stránky Wikipedie.
  spusť prezentaci
 • My.Opera
  Martina Pončíková
  My.Opera je komunitní web, kde hlavní funkce jsou blogování a sdílení fotek či sdílení osobních informací. Uživateli jsou k dispozici i další funkce. My.Opera se vyznačuje velmi příjemným uživatelským prostředím.
  spusť prezentaci
 • Skype
  Jan Kopecký
  Skype představuje jednu z moderních forem komunikace, jejíž popularita má stále rostoucí tendenci. Právě proto je vhodné tento komunikační protokol znát, znát jeho přednosti, ale také jeho úskalí. Tato prezentace si klade za cíl bližší seznámení s tímto programem, jeho popis, historii vývoje, ale i mnoho dalších zajímavostí a aktualit.
  spusť prezentaci
 • Aukční servery
  Lucie Klicperová
  Prezentace nás seznámí s možností levného nákupu zboží prostřednictvím aukčních serverů se zaměřením na nejpoužívanější z nich, kterým je eBay. Provede nás procesem nákupu, abychom byli schopni sami zařídit vše potřebné pro nákup vybraného zboží.
  spusť prezentaci
 • Nebankovní systémy plateb na internetu
  Dana Manová
  Prezentace nás seznamuje s nejznámějšími nebankovními systémy plateb na internetu. Zaměřuje se na elektronické peněženky (PayPal, PayPay, MoneyBooker), T-Mobile m-Platbu a nákupní úvěrové karty. Poskytuje jejich stručnou charakteristiku a nastiňuje procesy jejich použití.
  spusť prezentaci
 • Elektronické bankovnictví
  Lenka Tykvartová
  Prezentace je zaměřena na popis e-bankingu, který v současné době zažívá boom a každý den ho využívají tisíce klientů. Vysvětluje jednotlivé druhy se zaměřením na internetbanking a homebanking.
  spusť prezentaci