5.9.2018 17:00 - 7.9.2018 17:00 - Seznamovací kurz pro 1. ročník - 2018

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Úspěchy studentů, absolventů a pedagogů FMV

Akademický rok 2015/2016

vimun03

Studenti diplomacie reprezentovali FMV ve Vídni

Ve dnech 31. 7. – 4. 8. 2016 se desetičlenná delegace studentů FMV VŠE zúčastnila jedné z nejautentičtějších evropských simulací jednání OSN – Vienna International Model United Nations 2016 ve Vídni. Každý model OSN má svá pravidla jednání a právě ta na VIMUN jsou velice blízká pravidlům v reálném OSN. Navíc se tento model OSN koná přímo v prostorách této mezinárodní organizace. I tento rok byla delegace FMV na VIMUN úspěšná. Matěj Prvimun02ocházka reprezentující Čínskou lidovou republiku v Mezinárodní agentuře pro atomovou energii (IAEA), kde se řešil jaderný terorismus, získal ocenění Best Delegate Award.

jaczech2

Tým studentů z VŠE obsadil druhé místo v soutěži JA Manažerem nanečisto

Studenti VŠE jsou aktivní a úspěšní v mnoha soutěžích, o čemž svědčí i druhé místo v soutěži JA Manažerem nanečisto, kterého dosáhli Marek Osúch (FMV) a Marcel Varša (NF). V konkurenci 120 týmů z českých vysokých škol postoupili do závěru soutěže, kde se o vítězství utkali se sedmi dalšími finálovými týmy. Finále proběhlo 26. května v pražském sídle firmy HP.

sq1

Studentka FMV se umístila druhá na Akademickém mistrovství ČR ve squashi

Dne 26. 5. 2016 se v 9 ráno sešly 4 squashové týmy ve Squashcentru Strahov. Své zástupce na akademické mistrovství ČR ve squashi vyslaly univerzity: VŠE, UK, ČVUT, poslední jmenovaná univerzita měla hned 2 zástupce. Tým Sabiny Kuncířové se umístil na druhém místě.

adamportes

Úspěch studenta FMV na Mistrovství Evropy v silovém trojboji dorostu a juniorů 2016

V dubnu proběhl ve španělské Malaze letošní ročník evropského šampionátu v silovém trojboji dorostenců a juniorů. Jedním ze závodníků byl i student Fakulty mezinárodních vztahů Adam Porteš. Ten v soutěžních disciplínách silového trojboje nasbíral v součtu 815 kg – dřepl 325 kg, na benchpressu zapsal druhý pokus s hodnotou 190 kg a u mrtvého tahu měl platný pokus 300 kg. Celkem zvedl stejně jako závodník na druhém místě, kvůli své vyšší tělesné hmotnosti však Adam obsadil třetí místo a z Malagy si tak odvezl bronzovou medaili.

manazerroku

Student FMV uspěl v soutěži O nejlepší studentskou esej

V rámci slavnostního vyhlášení nejúspěšnějších osobností z řad manažerů, které se konalo 21. dubna v Paláci Žofín, byla vyhlášena i soutěž O nejlepší studentskou esej. Vítězné příčky obsadili studenti z VŠB-TU Ostrava. VŠE však měla mezi vítězi také jednoho zástupce, a to studenta Fakulty mezinárodních vztahů Jakuba Maška. Jeho práce na téma Kybernetická revoluce byla oceněna jako Nejkreativnější esej díky autorově originálnímu přístupu.

 C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_12970993_10154381311804415_7339577861838675255_o

Profesorka Hana Machková dnes obdrží Řád čestné legie

Dne 7. dubna 2016 přijme rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., z rukou francouzského velvyslance Jean-Pierra Asvazadouriana insignie rytíře Řádu čestné legie, nejvyšší ho státního vyznamenání Francie. Slavnostní předání se uskuteční v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví v Praze. Rektorka VŠE prof. Hana Machková se tak zařadí po bok významných českých osobností, které vyznamenání v minulosti obdržely.

MUN1

Studenti FMV na největší evropské simulaci jednání OSN

Ve dnech 26. – 28. února 2016 se dva studenti Fakulty mezinárodních vztahů, Matěj Sechovský a Petra Skrbková, zúčastnili největší evropské simulace jednání OSN v Londýně – London International Model United Nations 2016 (viz LIMUN). Matěj Sechovský se jakožto delegát reprezentující Jordánské hášimovské království v simulaci 4. výboru Valného shromáždění OSN zabýval reformou architektury OSN při budování míru a získal ocenění Best Diplomacy Award za „mimořádný a holistický diplomatický výkon“ při jednáních. Petra Skrbková byla pro simulaci vybrána ze tří set uchazečů mezi 80 předsedů výborů.

WF_2

Další úspěch studenta FMV při studiu v Americe: Soutěž Wells Fargo

Student Mezinárodního obchodu David Kolda se při svém výměnném studijním pobytu na University of Northern Colorado zúčastnil soutěže, která byla připravena pro studenty v rámci předmětu Advertising and Promotion americkou bankou Wells Fargo. Zúčastnilo se jí několik týmů, složených převážně z amerických studentů. Stejné soutěže se účastnily i týmy studentů z Colorado University. Jeho tým v soutěži zvítězil.

machkova_tn

Prof. Ing. Hana Machková, CSc. oceněna v anketě TOP ženy Česka

Hospodářské noviny vyhlásily dne 18. ledna 2016 výsledky 11. ročníku ankety TOP ženy Česka. Za rok 2015 byly poprvé samostatně hodnoceny ženy české veřejné sféry. Jednou z 25 oceněných se stala rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Profesori_Petr_Sauer

Nový profesor Fakulty mezinárodních vztahů

Dne 11. prosince 2015 převzalo ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekret z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové 47 nových profesorek a profesorů. Mezi nimi také prof. Ing. Petr Šauer, CSc. z Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů.

talent

Michaela Listová a Gabriela Horníčková vyhrály VŠE hledá talent!

Michaela Listová, studentka druhého ročníku magisterského oboru Mezinárodní obchod a prezidentka Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti, a Gabriela Horníčková, studentka třetího ročníku bakalářského oboru Podnikání a právo, vyhrály letošní ročník VŠE hledá talent. V semifinále vystoupily s duetem Tell him.

DSC_4332

Studenti FMV jsou úspěšní i při studiu v zámoří

Studentka magisterského oboru Mezinárodní obchod Markéta Vlčková se během svého zahraničního studijního pobytu na Queen‘s Smith School of Business v Kanadě zúčastnila soutěže Case Competition pořádané start-upem Grafoid. Její tým, ve kterém byli další tři studenti ze zahraničních partnerských univerzit, tuto prestižní soutěž vyhrál.

POPAI Student Awards

Úspěch studentů VŠE – FMV v soutěži POPAI STUDENTS AWARDS 2015

Ve čtvrtek dne 26.11.2015 byly vyhlášeny v Kongresovém centru U Hájků, v Praze 1 v rámci gala večera výsledky soutěže Popai Students Awards 2015. Ve studentské kategorii: „Návrh In store komunikační kampaně“ dle briefu společnosti Budějovický Budvar zvítězil studentský tým z VŠE – Fakulty mezinárodních vztahů, ve složení: Katharina Asterová, Helena Fořtová, Kristýna Korcová, Radovan Sahánek, Jakub Smolka, Žaneta Svědíková (viz. foto se zástupci týmu: zleva Jakub Smolka, Katharina Asterová, Žaneta Svědíková a Helena Forštová). Druhé místo obsadil též tým z VŠE – FMV ve složení: Ondřej Král, Silvie Míčková, Victoria Panchenko, Juraj Reško, Barbora Švalbová.

JDI_France

Junior Diplomat Initiative funguje už ve třech zemích

Absolventky FMV Jana Forstová a Markéta Jurovská založily studentskou iniciativu mladých diplomatů (JDI – Junior Diplomat Initiative) na jedné z nejprestižnějších francouzských univerzit – Sciences Po, kde nyní studují magisterský program. První organizace JDI byla založena před čtyřmi roky na půdě FMV VŠE, před dvěma lety vznikla i ve Švýcarsku JDI Switzerland, také na popud našich bývalých studentů.

oximun

Studenti FMV na Oxford International Model United Nations 2015

Také v zimním semestru 2015 se delegace studentů FMV vydala na jednu z nejprestižnějších simulací jednání OSN, Oxford International Model United Nations 2015 (OxIMUN). Letošní třináctý ročník přivítal vysokoškolské studenty v srdci Oxfordské univerzity a během tří dnů vytvořil unikátní prostředí pro debaty, diplomatická jednání či společenská setkání delegátů v rámci doprovodného programu.

IMG_4326 Novým děkanem FMV bude doc. Ing. Josef Taušer, Ph.D.

Budoucím děkanem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze byl pro období 2016 – 2020 dne 12. listopadu 2015 zvolen doc. Ing. Josef Taušer, Ph.D. Funkční období nově zvoleného děkana začne 1. února 2016.

Promo Doc. Zuzana Stuchlíková získala ocenění rektorky za publikační činnost

Rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., ocenila dne 10. 11. 2015 autory vítězných prací Cenou rektora VŠE za prestižní publikace. Ceny rektorka uděluje ve třech kategoriích. Na Vědecké radě se předávaly diplomy za kategorii Prestižní publikace a Prestižní článek. Doc. Zuzana Stuchlíková získala 3. místo v kategorii knižní publikace.

michail_chicago Stážisté z FMV na zahraničních kancelářích CzechTrade

V zimním semestru 2015/2016 vycestovalo na zahraniční zastoupení CzechTrade 8 studentů, a to do Dubaje, Düsseldorfu, Chicaga, Káhiry, Milána, Moskvy a do Sydney. Fakulta mezinárodních vztahů spolupracuje na základě memoranda se státní agenturou na podporu obchodu CzechTrade. Díky tomuto společnému kroku mají studenti naší fakulty možnost využít exkluzivní nabídky stáží v zahraničních kancelářích a získat tak v praxi velmi žádané zkušenosti z obchodních jednání, veletrhů nebo i každodenní administrativy.

Akademický rok 2014/2015

VIMUN2 Studenti FMV byli na modelu OSN ve Vídni úspěšní! 

Delegace složená ze studentů FMV Matyáš Havel, Petra Hovorková, Markéta Jurovská, Jan Kotík, Lukáš Lukačovič, Vojtěch Mareček, Petra Skrbková, Matti Tetřev, Kristýna Valentová se ve dnech 2. – 6. 8. 2015 v sídle OSN ve Vídni zúčastnila Vídeňského modelu OSN (VIMUN) a získala řadu ocenění.

Ludmila-Sterbova Proděkanka FMV zvolena prezidentkou CIDD

Proděkanka Fakulty mezinárodních vztahů, doc. Ing. Ludmila Štěrbová, CSc., byla zvolena prezidentkou Konsorcia pro mezinárodní double degree (Consortium of International Double Degrees, CIDD). CIDD sdružuje univerzity a vysoké školy z celého světa. Jeho cílem je prohlubovat a rozšiřovat koncept Double Degree, což je jedna z velmi pokročilých forem hluboké internacionalizace studia.

Promo Dvě nové docentky Fakulty mezinárodních vztahů

Na zasedání Vědecké rady VŠE dne 26. května 2015 předala rektorka Vysoké školy ekonomické prof. Ing. Hana Machková, CSc. jmenovací dekrety dvěma novým docentkám Fakulty mezinárodních vztahů. Ing. Mgr. Radka Druláková, Ph.D. byla s účinností od 1.dubna 2015 jmenována docentkou v oboru Mezinárodní politické vztahy a Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. byla s účinností od 1. dubna 2015 jmenována docentkou v oboru Mezinárodní obchod.

mlady delfin Studenti FMV uspěli v soutěži Mladý delfín

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 proběhl galavečer v Divadelním sále Klubu Lávka, jehož součástí bylo slavnostní vyhlášení výsledků desátého jubilejního ročníku soutěže Marketér roku 2014 a třetího ročníku soutěže v kategorii pro studenty vysokých škol. Organizátorem soutěže je Česká marketingová společnost. Vítězství a studentskou cenu Mladý delfín získal tým studentů z vedlejší specializace Komerční komunikace ve složení Zuzana Coňková, Martina Lelková, a Markéta Lipavská. Tématem soutěže bylo „Jak komunikovat Českou republiku v zahraničí“. Třetí místo obsadil též tým studentů této specializace ve složení Kateřina Kvapilová, Monika Spáčilová a Kristýna Woloszczuková.

zeneva Ze stáže v Ženevě na Diplomatickou akademii

Lucie Hanzlíčková a Jaroslava Jebavá jsou dvěma z osmi současných posluchačů Diplomatické akademie, ročního programu Ministerstva zahraničních věcí ČR, který připravuje juniorní diplomaty na jejich další působení v zahraniční službě MZV. Kromě jejich společné alma mater mají obě absolventky oboru Mezinárodní politika a diplomacie na FMV VŠE i další společné – obě v rámci svého magisterského studia absolvovaly semestrální stáž na Stálé misi ČR při Úřadovně OSN a dalších mezinárodních organizacích v Ženevě, kterou jim zprostředkovala FMV.

Absolventi_FMV_Zeneva_Eger Absolventi FMV úspěšné pokračují ve studiu na The Graduate Institute of International and Development Studies v Ženevě

Ludvík Eger, Simona Hermelyová a Ondřej Wágner patří mezi absolventy bakalářského studia Fakulty mezinárodních vztahů (obor Mezinárodní studia – diplomacie), kteří se rozhodli pokračovat ve studiu v zahraničí. Ihned po ukončení bakalářského studia byli přijati na Graduate Institute of International and Development Studies v Ženevě, jedno z nejstarších a neprestižnějších evropských akademických pracovišť, které se už od 20. let minulého století zabývá přípravou kariérních diplomatů pro mezinárodní organizace a zahraniční službu států. Všichni tři absolventi se shodují, že studium na Fakultě mezinárodních vztahů jim k tomu poskytlo potřebný impuls a možnosti.

2014-09-28 11.08.02 Stážista z FMV na největší diplomatické misi ČR

Propojování teorie s praxí je jedním z pilířů studia na FMV VŠE v Praze. V rámci studia mohou studenti absolvovat zahraniční či tuzemskou praxi ve vládních institucích nebo firmách. A jak taková stáž vypadá očima studenta FMV? Přečtěte si krátký rozhovor s naším studentem Bc. Ondřejem Litavským (Podnikání a právo), který absolvoval tříměsíční stáž na největší diplomatické misi ČR – Stálé misi ČR při Evropské unii.

rsummit Studenti z VŠE úspěšně reprezentovali školu na konferenci Retail summit 2015

Ve středu dne 4. 4. 2015 úspěšně vystoupil tým studentů z vedl. spec. 2KK – Komerční komunikace na mezinárodní konferenci Retail summit 2015. Hlavním tématem konference bylo „Hledání nových cest v obchodě“. Retail summit má již 21 letou tradici, jedná se o největší setkání obchodu v České republice.

IMG_5562 Studenti Barbora Škorpilová a Milan Doležal skvěle reprezentovali FMV

Studenti FMV, Barbora Škorpilová (magisterský obor Mezinárodní politika a diplomacie)  a Milan Doležal (magisterský obor Mezinárodní obchod) obdrželi na jedné z nejprestižnějších škol v Německu, Universität zu Köln, ocenění  za své vynikající studijní výsledky v oblasti managementu, ekonomie a sociálních věd. Na uvedené univerzitě, která patří k partnerům VŠE, studovali v rámci jednosemestrálního výměnného programu v letním semestru 2014.

Foto vítězného týmu Úspěch studentů VŠE v soutěži Popai Students Awards 2014

Ve čtvrtek dne 20.11.2014 byly vyhlášeny v Kongresovém centrum U Hájků, v Praze 1 výsledky soutěže Popai Students Awards 2014. Ve studentské kategorii: „Návrh In store komunikační kampaně“ dle briefu společnosti Nestlé – Maggi zvítězil studentský tým z VŠE – FMV, ve složení: Martina Chumanová, Daniela Tomanová, Nguyen Viet Hung (viz foto). Druhé místo obsadil též tým z VŠE – FMV ve složení: Martin Šárek, Kristýna Jedličková, Ekaterina Murzaykina. Třetí místo obsadil tým Univerzity Karlovy, Fakulty sociálních věd.

_DSC0113web Nový docent Fakulty mezinárodních vztahů

Na zasedání Vědecké rady VŠE dne 4. listopadu 2014 předala rektorka Vysoké školy ekonomické prof. Ing. Hana Machková, CSc. jmenovací dekret novému docentovi Fakulty mezinárodních vztahů. Ing. Pavel Hnát, Ph.D. byl s účinností od 1. listopadu 2014 jmenován docentem v oboru Mezinárodní obchod.

IMG_1172 Student FMV se stal EU Careers ambasadorem

Zdeněk Štěpánek, student druhého ročníku magisterského programu Mezinárodní politika a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE se v říjnu 2014 stal EU Careers ambasadorem na VŠE.  Program EU Careers Ambassadors je každoročně vyhlašován Evropským úřadem pro výběr personálu (European Personnel Selection Office – EPSO) a má za cíl zvýšit povědomí studentů evropských univerzit o možnostech kariéry v institucích Evropské unie.

10155028_10153956397705567_7222575237133952665_n

Student FMV uspěl na simulaci jednání WTO v St. Gallenu

Student FMV uspěl na simulaci jednání WTO v St. GallenuStudent Mezinárodního obchodu David Polach se v dubnu tohoto roku zúčastnil Oikos modelu WTO 2014 – the real trade simulation. Jeho delegace zastupující na jednání Čínu byla vyhlášena jako nejúspěšnější delegace. Více informací o modelu naleznete na http://www.model-wto.org/.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Studenti FMV jsou úspěšní i při studiu v zahraničí – Pavel Dostal (UQ Advantage Award)

Studenti FMV jsou úspěšní i při studiu v zahraničí - Pavel Dostal (UQ Advantage Award)Student Fakulty mezinárodních vztahů Pavel Dostal byl na svém zahraničním studijním pobytu a australské University of Queensland (UQ) v Brisbane vybrán do prestižního certifikovaného programu UQ Advantage Award, jehož cílem je rozvinout ve studentech všestranné dovednosti, které z nich učiní vysoce žádané absolventy univerzity a leadery v oboru.

Akademický rok 2013/2014 

 image Jmenování děkana Müllera do Akreditační komise EPAS

Děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE doc. Ing. Štěpán Müller, CSc., MBA, byl s účinností od 1. září 2014 jmenován členem Akreditační komise pro oborovou akreditaci EPAS při EFMD (European Foundation for Management Development) se sídlem v Bruselu. Mandát člena „EPAS Accreditation Board“ je tříletý.

dita-charanzova 00001823.png Absolventka FMV zvolena do Evropského parlamentu

Ve volbách do Evropského parlamentu (2014) byla za hnutí ANO jako nestraník zvolena absolventka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, Ing. Dita Charanzová, Ph.D.

DSCN0440_ii Nové docentky Fakulty mezinárodních vztahů

Na zasedání Vědecké rady VŠE dne 20. května 2014 předala rektorka Vysoké školy ekonomické prof. Ing. Hana Machková jmenovací dekrety dvěma novým docentkám FMV: Ing. Mgr. Štěpánka Zemanová, Ph.D. byla jmenována docentkou v oboru Mezinárodní politické vztahy a Ing. Ludmila Štěrbová, CSc. byla jmenována docentkou v oboru Mezinárodní obchod.

PeakTime1 Úspěch studentky FMV v mezinárodní Business Case Competition Peak Time

2. – 4. května v Rize vyvrcholil 15. ročník mezinárodní soutěže v řešení případových studií Peak Time, kterou zastřešuje Stockholm School of Economics in Riga. Petra Kartalová, studentka bakalářského studia Mezinárodního obchodu na FMV, se se svým týmem umístila na 1. místě. Více zde.

Studenti FMV na londýnském modelu OSN

Ve dnech 21. - 23. února 2014 se delegace studentů FMV ve složení Lucie Gregůrková, Maroš Guoth, Alice Budová, Tomáš Zich, Barbora Verťalová, Tereza Vavřínová, Gabriela Žáková a Eva Michálková zúčastnila mezinárodního modelu OSN v Londýně. Více zde.

Absolvent FMV, Tomáš Novotný, náměstkem ministra průmyslu a obchodu

Na začátku února 2014 nastoupil do funkce náměstka ministra průmyslu a obchodu a řídí sekci fondů EU a sekci strategie mezinárodní konkurenceschopnosti, investic a inovací další absolvent Fakulty mezinárodních vtahů VŠE, pan JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D. Pan Novotný mj. v roce 1993 vystudoval FMV VŠE (obor mezinárodní politika a diplomacie), v roce 2007 zde ukončil doktorandské studium na VŠE, v oboru Evropská studia. Více zde.

Absolvent a pedagog FMV, Ing. Martin Tlapa, jmenován náměstkem ministra zahraničních věcí

Na začátku března 2014 nastoupil do funkce náměstka ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii pan Ing. Martin Tlapa, MBA. Pan Tlapa mj. absolvoval studium na FMV a od roku 2012 zde i přednáší (zejména na Katedře mezinárodního obchodu) a studuje v doktorském programu. Je členem vědeckých rad VŠE v Praze a programu MBA na Sheffield Hallam University a ČVUT. Má za sebou velmi bohatou kariéru v soukromé sféře i ve vládních institucích. Více zde.

Úspěch studentů FMV na Regionální akademii OSN ve Vídni

V polovině ledna 2014 vyvrcholil ve Vídni druhý ročník projektu Regional Academy on United Nations. V rámci velké konference pořádané Academic Council on United Nations System (ACUNS) v sídle OSN ve Vídni účastníci projektu, včetně studentů FMV, prezentovali před představiteli OSN výsledky své  celoroční bádatelské práce.Více zde.

Prof. Ing. Hana Machková, CSc. novou rektorkou Vysoké školy ekonomické pro období 2014-2018!

Na jednání Akademického senátu VŠE dne 24. 2. 2014 proběhla 3. volba kandidáta na funkci rektora Vysoké školy ekonomické v Praze pro funkční období 2014-2018.Akademický senát zvolil do funkce ve třetím kole paní prof. Ing. Hanu Machkovou, CSc., dosavadní prorektorku pro zahraniční vztahy a PR a vedoucí Katedry mezinárodního obchodu na FMV.Více zde.

Absolvent a bývalý pedagog FMV, prof. Petr Drulák, jmenován náměstkem ministra zahraničních věcí

Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D., absolvent Fakulty mezinárodních vztahů VŠE a bývalý ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, byl jmenován prvním náměstkem ministra zahraničních věcí v nové vládě designovaného premiéra Sobotky. Více zde.

Absolventka FMV vice-prezidentkou Rady pro lidská práva OSN

Kateřina Sequensová, absolventka FMV VŠE v Praze a současná velvyslankyně Stálé mise ČR při OSN a dalších mezinárodních organizacích v Ženevě, byla zvolena vice-prezidentkou a zpravodajkou Rady pro Lidská práva (UNHRC). Tuto funkci bude zastávat do 31. prosince 2014. Více zde.

Studenti FMV se úspěšně vrátili z modelu OSN v Hamburku

Ve dnech 5. – 8. prosince 2013 se v Hamburku uskutečnil studentský model OSN – Hamburg Model United Nations (HamMUN). FMV VŠE zde reprezentovalo deset studentů navazujícího magisterského oboru Mezinárodní politika a diplomacie. Více zde.

Studenti FMV reprezentovali Nigérii na Oxford International Model UN 2013

Ve dnech 1. – 3. 11. 2013 se skupina pěti studentů FMV VŠE (Jana Forstová, Lucie Lotková, Petra Skrbková, Kryštof Šťastný a Matti Tetřev) zúčastnila juniorského modelu OSN, který byl pořádán Oxfordskou univerzitou. Více zde.

Petr Kratochvíl předsedou Akademické rady Diplomatické akademie MZV

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout jmenoval do funkce předsedy Akademické rady Diplomatické akademie MZV ČR Petra Kratochvíla, ředitele Ústavu mezinárodních vztahů. Jmenovací dekret novému předsedovi slavnostně předal dne 7. listopadu 2013 vrchní ředitel sekce ministra Petr Kubernát za přítomnosti ředitelky Diplomatické akademie Věry Jeřábkové. Více zde.

Akademický rok 2012/2013

Proděkanka FMV Ing. Ludmila Štěrbová, CSc. zvolena vice-prezidentkou CIDD

Ve dnech 14. a 15. června 2013 se na VŠE v Praze uskutečnila výroční konference konsorcia CIDD pro mezinárodní programy typu double degree. Vice-prezidentkou byla na pětileté období zvolena proděkanka Fakulty mezinárodních vztahů a akademická ředitelka programu International Business – Central European Business Realities Ludmila Štěrbová. Více zde.


Studenti diplomacie FMV se zúčastnili soutěže ve vyjednávání Warsaw Negotiation Round 2013

Trojčlenný tým studentů Fakulty mezinárodních vztahů ve složení Petra Skrbková, Kryštof Šťastný a Matti Tetřev (všichni studenti oboru Mezinárodní studia – diplomacie) se ve dnech 26. – 29. dubna 2013 zúčastnili v hlavním městě Polska mezinárodní soutěže ve vyjednávání Warsaw Negotiation Round 2013. Více zde.

Nová docentka Fakulty mezinárodních vztahů

Na zasedání Vědecké rady VŠE dne 21. května 2013 jmenoval rektor Vysoké školy ekonomické s účinností od 1. června 2013 docentku v oboru Světová ekonomika Ing. Martinu Jiránkovou, Ph.D. Doc. Ing. Martina Jiránková, Ph.D. působí na Katedře světové ekonomiky. Více zde.

Studenti FMV na modelu EU v Ankaře uspěli

Delegace studentů FMV se mezi 23. – 28. dubnem zúčastnila modelu Evropské unie EUROsimA 2013, který se konal v turecké Ankaře. Naši studenti zastupovali na simulaci Dánsko a to ve dvou podobách Rady EU, na budoucím EU-NATO summitu a v Evropském parlamentu. Více zde.

Studentka FMV získala stipendium Erasmus Mundus

V náročné konkurenci studentů z celé Evropy získala Petra Klusáková, studentka FMV, prestižní stipendium Erasmus Mundus pro studium programu EGEI v akademickém roce 2013/14. Rozhodujícím kriteriem byly její vynikající studijní výsledky. Z Vysoké školy ekonomické v Praze se hlásilo celkem 7 studentů. Více zde.

Studenti FMV se zúčastnili modelu OSN v Ženevě

V druhé polovině března se v sídle OSN v Ženevě konala simulace Organizace spojených národů (Model United Nations). Na této významné mezinárodní konferenci nechyběly ani studentky FMV Lucie Hanzlíčková a Aneta Rázlová, které tvořily část delegace zastupující jimi vybraný stát. Více zde.

Brand New Challenge: studentský úspěch v mezinárodní soutěži

V půlce března se skupina studentů z VŠE (FMV, FIS, FPH) zúčastnila finále mezinárodní soutěže „Brand New Challenge“, kterou uspořádala společnost New Yorker. Přestože tato společnost pracuje se studenty a mladými kreativci dlouhodobě, tato soutěž se konala poprvé. Více zde.

Úspěch studentů FMV na poli odborníků v rámci Retail Summitu

Ve dnech 5. a 6. února 2013 se čtveřice studentů FMV, magisterského stupně s vedlejší specializací Komerční Komunikace, Sabina Rousová, Petra Šedivá, Marek Král a Marek Strečko zúčastnila Retail Summitu. Více zde.

Model United Nations Prague 2013 opět na VŠE, ocenění za nejlepšího delegáta získal student FMV

Ve dnech 10. – 14. 2. 2013 se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze konal druhý ročník mezinárodní konference Prague Model United Nations (PragueMUN). Cílem konferencí MUN, které se konají po celém světě, je co nejreálnější simulace jednání Organizace spojených národů. Více zde.

Studenti FMV reprezentovali Moldavsko na Harvard National Model UN 2013

Ve dnech 14. 2. – 17. 2. 2013 se skupina sedmi studentů FMV VŠE (Daniela Dírerová, Ludvík Eger, Dominik Novotný, Dana Sobotová, Kryštof Šťastný, Matti Tetřev a Ondřej Wágner) zúčastnila studentského modelu OSN, který uspořádali studenti Harvardovy univerzity. Více zde.

CEBRE: výjimečná stáž v Bruselu – Očima studentky

V Bruselu mohou studenti FMV absolvovat také stáž na České podnikatelské reprezentaci při EU CEBRE. Tato až šestiměsíční stáž se do studia uznává za 21 kreditů jako 22F401 Odborná praxe. Více zde.

Ocenění Projektový manažer roku 2012 v našich rukou

Studenti VŠE získali ocenění v kategorii Studentský projekt roku za uspořádaní  mezinárodní konference PragueMUN 2012, která se konala v prostorách VŠE v únoru letošního roku. Více zde.

Akademický rok 2011/2012

Michala Kvapilová se stala mistryní Evropských univerzit v beachvolejbaluStudentka oboru Politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, Michala Kvapilová se stala mistryní Evropských univerzit 2012 v Cordobě. Více zde.
2. Vicemistryně Evropy v Taekwondu

Studentka FMV VŠE v Praze se stala 2. vicemistryní Evropy ve své kategorii v Taekwondo. Historicky je to teprve pátá medaile pro Českou republiku z Evropského šampionátu. Více zde.

Studenti FMV uspěli na MS Intersteno

Mistrovství světa v grafických disciplínách při příležitosti kongresu Intersteno se koná každé 2 nebo 3 roky – pokaždé v jiné zemi. V roce 2007 se konalo MS v Praze, v roce 2009 v Pekingu, pro letošní rok byla vybrána Paříž. V jednotlivých disciplínách se na letošním 48. MS, které proběhlo 10. - 16.7., umístili na příčkách vítězů i dva studenti FMV VŠE v Praze. Více zde.

Studentka programu IDS získala "Outstanding Achievement Award" na semestrální studium v zahraničí

Studentka mezinárodního programu International and Diplomatic Studies, Leona Adamčíková, získala „Outstanding Achievement Award“ pro studium na University of Cologne v zimní semestru 2011/2012. Tato cena je udělována 10 % studentů s vynikajícím prospěchem, kteří splnili předepsaný počet kreditů. Více zde.

Akademický rok 2010/2011

Student FMV výhrál v celostátní soutěži bakalářských prací

Student Fakulty Mezinárodních vztahů (Mezinárodní obchod), Bc. Šimon Buryan, se koncem minulého roku zúčastnil celostátní soutěže o nejlepší studentskou odbornou práci na téma rozvojové a humanitární problematiky, kterou pořádala Katedra rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Více zde.

Studenti FMV VŠE v Praze na Mezinárodním modelu OSN v NY

Studenti druhého ročníku FMV VŠE v Praze, Yvette Sanderová a Ondřej Wágner se vrátili z New Yorku se svými zážitky z modelu OSN - National Model United Nations. Více zde.

3. místo v KPMG International Case Competition

Emilíe Valentová, studentka Fakulty mezinárodních vztahů, magisterského studia Mezinárodních a evropských studií na VŠE v Praze se 3. května zúčastnila jako členka týmu mezinárodní soutěže KMPG International Case Competition. Tým získal 3. Místo ve finálovém kole v Istanbulu. Více zde.

Naši studenti opět zvítězili

Tým studentů vedlejší specializace komerčních komunikací (KOPKK) FMV VŠE opět zvítězil v celorepublikové soutěži spol. Více zde.

Vítězství v mezinárodní soutěži o nejlepší závěrečnou práci

Studentka doktorského studia v oboru Mezinárodní ekonomické vztahy na Fakultě mezinárodních vztahů, VŠE v Praze, Ing. Veronika Mokrejšová se zúčastnila čtvrtého ročníku mezinárodní soutěže „Súťaž o najlepšiu diplomovú, bakalársku alebo ročníkovú prácu na tému Filantropia (2010)“. Se svou diplomovou prací na téma „CSR v praxi českých firem – komparace sdělení českých a zahraničních firem“ získala jedno ze dvou druhých míst, první místo nebylo uděleno. Více zde.

Český olympijský výbor děkuje FMV za přínosnou spolupráci se studenty

Studenti vedlejší specializace „Komerční komunikace“, kterou otevírá každý semestr Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací, se aktivně zúčastnili přípravy prezentace České republiky na XXX. Olympiádě, která se uskuteční příští rok v Londýně. Více zde.