5.9.2018 17:00 - 7.9.2018 17:00 - Seznamovací kurz pro 1. ročník - 2018

Hledat
Pokročilé hledání
Mezinárodní konference PragueMUN již počtvrté na VŠE!

mun02Na půdě Vysoké školy ekonomické se již od roku 2012 každý únor koná mezinárodní konference PragueMUN, která přináší simulaci jednání OSN pro studenty z celého světa. Ani letos tomu nebylo jinak a ve dnech od 8. do 12. února se konference zúčastnilo více než 180 účastníků z 20 zemí nejen západní a střední Evropy, ale i Severní Ameriky, Turecka, Střední Asie a dokonce i západní Afriky.

Oficiálně byla konference slavnostně zahájena ve Vencovské aule tzv. Opening ceremony, na které kromě organizátorů vystoupili také dva hosté, a sice Michal Broža, vedoucí Informačního centra OSN v Praze, a Martin Kubeček z odboru OSN Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tradičně proběhlo také skupinové focení na schodech v Rajské budově, do jejichž prostor byly umístěny hned čtyři výbory – Economic and Social Council, Security Council, Historical Security Council a Disarmament and International Security Committee. Další dva – United Nations Environment Programme a Human Rights Council vyjednávaly v posluchárnách Nové budovy. Celkem bylo projednáno dvanáct témat a každý výbor dospěl alespoň k jedné rezoluci.

Delegáti se mohli kromě celodenního jednání těšit také na bohatý doprovodný program. Uvítací večer proběhl nad sklenkou sektu v Café Louvre na Národní třídě v centru Prahy, jehož hlavním cílem bylo se seznámit ještě před samotným začátkem konference. Nechyběla ani prohlídka historických částí Prahy. Během závěrečného ceremoniálu se účastníci mohli také seznámit s českým folklorem prostřednictvím souboru Gaudeamus, který působí na VŠE. Celá konference byla ve čtvrtek večer zakončena bálem v maskách ve stylu 20. let minulého století na Občanské plovárně.

Studentská organizace Model United Nations Prague o.s. pořádá jako jediná v České republice model OSN, který je určený pro mezinárodní vysokoškolské studenty a je zcela vedený v anglickém jazyce.

mun03

 

 

 

 

 

mun01