Šestý ročník Studentského mentoringu na FMV je tady!
Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a zimní semestr se blíží. S ním přichází již tradiční možnost zapojit se do jednoho z největších projektů fakulty – Studentského mentoringu na FMV. Nastupuješ letos do prvního ročníku bakalářského studia k nám na fakultu a chceš své vysokoškolské studium uchopit za ten správný konec již od samého počátku? Nebo jsi studentem třetího ročníku bakalářského studia či už dokonce studuješ navazující magisterské programy a chceš předat své zkušenosti mladším studentům? Pak právě pro Tebe je Studentský mentoring přímo stvořený!
Jak Studentský mentoring probíhá?
Projekt začíná v zimním semestru a končí se semestrem letním – probíhá tedy během celého akademického roku. Během něho se můžeš těšit nejen na individuální setkání mentorské dvojice, ale také na společná setkání všech zapojených studentů.
Mentees se navíc mohou těšit na tzv. menteeingy – setkání mentees, během kterých se mohou setkat se svými spolužáky, kteří jsou „na stejné vlně“, vzájemně se inspirovat a rozvíjet.
Kolik času do projektu mentorská dvojice vloží, je čistě na ní. Budou vám vyhovovat schůzky pravidelně každý týden? Budete se vídat jednou za měsíc? Nebo vám bude stačit příležitostně komunikovat přes sociální sítě? To záleží jen na vaší domluvě.
Určitě se nemusíš bát, že bychom Tě do projektu jen tak „vhodili“! Před jeho zahájením na mentory i mentees čeká úvodní workshop, který by vám měl poodhalit tipy a triky minulých mentorských dvojic, jak z projektu vytěžit co nejvíce. Navíc během akademického roku probíhají „kontrolní“ společná setkání s různou tématikou, kde se můžeš studentskému PR týmu FMV (ten celý projekt organizuje) svěřit s jakýmkoliv problémem, kdyby se nějaký vyskytl.
Kdo je mentee?
Mentee je aktivní student prvního ročníku bakalářského stupně studia, který si nechce nechat nic utéct mezi prsty a hned od začátku studia by rád dělal „něco navíc“.
- Nastupuješ do prváku?
- Jsi cílevědomý/á, motivovaný/á a odhodlaný/á na sobě pracovat?
- Máš proaktivní přístup a chceš něco dokázat?
- Máš ochotu naslouchat a přijmout názor jiného?
Pak hledáme právě Tebe!
Kdo je mentor?
Mentorem se může stát student 3. ročníku a starší, který by rád věnoval čas svému mentee, pomáhal mu s nástupem na vysokou školu a s plněním jeho cílů.
- Jsi student 3. a vyššího ročníku?
- Máš studijní či pracovní zkušenosti, které bys rád předal?
- Najdeš ve svém rozvrhu čas, který bys mohl menteemu věnovat?
V tom případě rozhodně nepropásni tuto šanci se do projektu zapojit!
Jak se zapojit?
Ztotožňuješ se s odstavci výše? Pak neváhej a přihlas se! Stačí vyplnit online přihlašovací formulář:
Do formuláře (nebo na e-mail podle instrukcí uvedených ve formuláři) je mimo jiné nutné přiložit životopis a motivační dopis. Formulář je nutné vyplnit nejpozději do 28. 9. 2019.
Jak by měl motivační dopis vypadat?
Pokud se hlásíš jako mentee, určitě by měl motivační dopis obsahovat informace o Tobě (abychom Tě co nejlépe poznali, věděli o tvých dřívějších aktivitách, popř. projektech, v nichž se už nyní angažuješ). Pokud za sebou nemáš dosud žádnou aktivitu „navíc“, vůbec nevadí! Zajímají nás totiž zejména Tvé plány do budoucna – kde se v budoucnu vidíš, co od následujících 5 let vysokoškolského studia očekáváš, zda plánuješ vyjet během studia do zahraničí, proč se chceš do Studentského mentoringu dostat a co od něho očekáváš. Neboj se být kreativní! 😉
Budoucí mentory chceme hlavně co nejvíce poznat, abychom je byli schopní co nejlépe propojit s mentees. Do motivačního dopisu nám prosím nastiň svoji dosavadní studentskou cestu – navštívené země, jazykové schopnosti, působení ve studentských spolcích a jiných aktivitách. Budeme také rádi, pokud nám poodhalíš své plány do budoucna.
Zajímají nás nejen Tvé profesní cíle a dovednosti, ale také koníčky, úspěchy… cokoliv 🙂 Čím více informací do motivačního dopisu napíšeš, tím bude jednodušší Tě spárovat s menteem/mentorem.
Chceš se o Studentském mentoringu dozvědět více?
Navštiv stránku věnovanou přímo tomuto programu zde. Dozvíš se tam nejen informace ohledně průběhu Studentského mentoringu, ale také si můžeš přečíst rozhovor s jeho zakladatelkami!