Prof. Kubálková a prof. Rana – dva špičkoví odborníci vystoupí na FMV

V týdnu od 13. do 17. března zavítají na FMV dva špičkoví odborníci v oblasti mezinárodních vztahů a diplomacie, prof. Vendulka Kubálková a prof. Kishan Rana.
 
Prof. Vendulka Kubálková, světově známá odbornice v oboru mezinárodní vztahy českého původu, bude na VŠE vyučovat mimosemestrální kurz 2SM442 Globalized International Relations.
Prof. Kubálková obdržela doktorát z mezinárodního práva (JUDr.) na československé Karlově univerzitě a Ph.D. z mezinárodní politiky na Lancaster University v Anglii. Poté vyučovala a zastávala řadu akademických pozic ve Spojených státech a řadě dalších zemí – v Rusku, Argentině, Africe, Číně a Indii, v Anglii, na Novém Zélandu, v Austrálii a Belgii.
Mezi oblasti jejího zájmu patří kromě teorie mezinárodních vztahů, post-sovětských studií a náboženství a kultury v mezinárodních vztazích také pedagogika a využití IT ve výuce mezinárodních a globálních studií.
Více informací o prof. Kubálkové a její publikace jsou k dispozici na:
http://www.as.miami.edu/international-studies/people/ins-department-faculty/vendulka-kubalkova/
 
Prof. Kishan Rana je absolventem St Stephen College Delhi. V průběhu své diplomatické kariéry působil na zastupitelských úřadech Indie v Alžírsku, Československu, Keni, Mauríciu nebo Německu, byl rovněž členem týmu premiérky Indíry Gándhíové. Od ukončení diplomatické kariéry se věnuje přednáškové a školící činnosti. Dosud vystoupil v akademických institucích, ministerstvech zahraničí a diplomatických akademicíh ve více než 20 zemích. Je členem týmu DiploFoundation a editorem odbornéhu časopisu China Report.
Více informaci o prof. Ranovi a jeho publikační činnosti lze nalézt na: https://www.diplomacy.edu/courses/faculty/rana.
Prof. Rana vystoupí v pondělí, 13. března 2017 v předmětu 2SE440 Regionální trhy v globální perspektivě s tématem „India, FTAs & the Domestic Framework“. Přednáška proběhne v místnosti NB B, v budově VŠE na Žižkově, 9:15-10:45. Vstup je volný, zváni jsou i studenti, kteří nejsou právě v předmětu zapsáni, stejně jako další zájemci z akademické obce.
Prof. Rana bude také hostem odborného workshopu na téma: „ECONOMIC DIPLOMACY OF DEVELOPING COUNTRIES“. Workshop (v angličtině) proběhne rovněž 13. března 2017, 16:15-17:30, na NB 350 (VŠE Žižkov). Vzhledem k omezené kapacitě místnosti je nutná registrace: do 12. března 2017, prostřednictvím registračního formuláře.