„Přednášky jsou interaktivní, příklady se řeší na tabletu i tabuli a odpovídá se na dotazy z chatu.“ FMV už přes měsíc učí online.

V návaznosti na mimořádná opatření přešla FMV v polovině března na online výuku. Jaký pro studenty a vyučující přechod z offlinu byl? Jak takové virtuální přednášky a cvičení probíhají? A co jim nejvíce chybí? Na to jsme se zeptali dvou vyučujících a tří studentů fakulty.

Studenti nejvíce oceňují rychlost, s kterou byla online výuka zavedena, protože neztratili čas a stíhají probrat všechnu látku, což je pro ně důležité hlavně v předmětech, kde se počítají příklady nebo kreslí grafy a témata na sebe navazují. Výhodou MS Teams je snadná interaktivita v rámci přednášek a cvičení. Studenti se mohou ptát jak v chatu, tak osobně přes mikrofon. Online probíhají také konzultace s vedoucími závěrečných prací. Obhajoby závěrečných prací by měly proběhnout standardně v průběhu května a června (pro práce odevzdané do 24. dubna), ale počítá se i s on-line obhajobami přes MS Teams.

Online proběhlo také Q&A setkání  s vedením FMV, panem děkanem Josefem Taušerem a proděkany pro pedagogiku a zahraniční vztahy a PR, kteří odpovídali na dotazy studentů ohledně aktuální situace a organizace studia, zkouškového i zahraničních výjezdů. Celý záznam najdete na intranetu studentů FMV.

Na fakultním Instagramu navíc najdete výzvu #FMVjeonline, kde studenti sdílí, jak jejich hodiny probíhají. Káva v ruce a snídaně na stole, to patří k velkým výhodám online studia. Sdílejte s námi, jak probíhá Vaše domácí studium a označte své příspěvky hashtagem #FMVjeonline!

Na Facebooku Katedry světové ekonomiky zase svoje online zkušenosti sdílí její vyučující.