Pátý ročník Mentoring programu je tady!

Zimní semestr je tady a s ním přichází i další možnost zapojit se do jednoho z největších projektů fakulty, Mentoring programu. Jsi nastupující prvák bakalářského studia, který by rád uchopil vysokoškolské studium za ten správný konec již od samého začátku? Nebo jsi student 3. a vyššího ročníku, který by rád dělal něco navíc a předal své zkušenosti mladším? Pak by ses právě Ty měli zapojit!

Jak Mentoring program probíhá?

Projekt začíná v zimním semestru a končí se semestrem letním – probíhá tedy během celého akademického roku. Během něj se můžeš těšit nejen na individuální setkání mentorské dvojice, ale také na společná setkání všech zapojených studentů.

Mentees se navíc mohou těšit na tzv. menteeingy – setkání mentees, během kterých se mohou setkat se svými spolužáky, kteří jsou „na stejné vlně“, vzájemně se inspirovat a rozvíjet.

Kolik času do projektu vložíte vy, je čistě na vás. Budou vám vyhovovat schůzky pravidelně každý týden? Budete se vídat jednou za měsíc? Nebo vám bude stačit příležitostně komunikovat přes sociální sítě? To záleží jen na vaší domluvě.

Určitě se nemusíš bát, že bychom Tě do projektu jen tak „hodili“! Před zahájením projektu na mentory i mentees čeká úvodní workshop, který by vám měl poodhalit tipy a triky minulých mentorských dvojic, jak z projektu vytěžit co nejvíce.

Kdo je mentee?

Mentee je student prvního ročníku bakalářského stupně studia, který si nechce nechat nic utéct mezi prsty a hned od začátku studia by rád dělal „něco navíc“.

• Nastupuješ do prváku?
  • Jsi cílevědomý, motivovaný a odhodlaný na sobě pracovat?
  • Máš proaktivní přístup a chceš něco dokázat?
  • Jsi ochotný naslouchat a přijmout názor jiného?

Pak hledáme právě Tebe!

Kdo je mentor?

Mentorem se může stát student 3. ročníku a starší, který by rád věnoval čas svému mentee, pomáhal mu s nástupem na vysokou školu a s plněním jeho cílů.

• Jsi student 3. a vyššího ročníku?
  • Máš studijní či pracovní zkušenosti, které bys rád předal?
  • Najdeš ve svém rozvrhu čas, který bys mohl menteemu věnovat?

Poté rozhodně nepropásni tuto šanci se do projektu zapojit!

Jak se zapojit?

Pokud ses našel v odstavcích výše, neváhej a přihlas se! Stačí nám zaslat svůj životopis a motivační dopis ve formátu .pdf (Prijmeni_Jmeno_CV a Prijmeni_Jmeno_MD) na adresu studentiFMV@vse.cz a to nejpozději do půlnoci 30.9.2018. Jako předmět emailu uveď „Mentoring program – mentor“ nebo „Mentoring program – mentee“.

Záhy poté od nás obdržíš další informace.

Co by nám měli mentoři sdělit v motivačním dopise?

• Proč by ses chtěl do projektu zapojit?
  • Jaké zkušenosti bys rád menteemu předal?
  • Co by sis rád z projektu sám odnesl?

Co by nás zajímalo u mentees?

• Co od projektu očekáváš?
  • Proč by ses měl právě Ty stát jeho součástí?
  • Čím můžeš obohatit svého mentora?
  • Jaké jsou tvé životní cíle, na kterých bys chtěl již nyní pracovat?

Více informací o Mentoring programu na FMV naleznete zde. Těšíme se na Tvé přihlášení! V případě dotazů se na nás neváhej obrátit na studentiFMV@vse.cz.