Italský státní tajemník pro EU: Evropa a její budoucnost – pohled Itálie

Velvyslanectví Itálie v Praze ve spolupráci s Centrem evropských studií VŠE si vás dovolují pozvat na diskusi se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Itálie panem Sandrem Gozim

„Evropa a její budoucnost: pohled Itálie“

Diskuse se koná 22. února v 16:15 v zasedací místnosti rektorky VŠE NB 169.

 

Sandro Gozi je státním tajemníkem Itálie pro evropské záležitosti, a členem italského parlamentu od roku 2006. Vystudoval Univerzitu v Boloni, kde získal titul z práv a později zde složil i doktorát z práva veřejného. V letech 1995 a 1996 působil v italských diplomatických službách. Později se prosadil jako úředník v Evropské komisi, v které působil zhruba 10 let a zabýval se institucionálními záležitostmi, regionální spolupráci na Balkáně a ve Středozemním moři. Během působení na Komisi v letech 2000 až 2005 působil Gozi jako poradce pro oblast evropských politik kabinetu předsedy Komise.

V minulosti působil jako poradce Romana Prodiho, v té době ministerského předsedy, a souběžně začal svou politickou kariéru, když se stal poslancem za Demokratickou stranu. Od roku 2006 do roku 2008 Gozi předsedal parlamentní komisi pro záležitosti Schengenu, Europolu a imigrace. Od roku 2013 je viceprezidentem parlamentního shromáždění Rady Evropy.