FMV hledá nové kolegy

1) Katedra cestovního ruchu

Vyhlášení výběrového řízení na obsazení místa vedoucího Katedry cestovního ruchu na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze

Děkan Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze vyhlašuje dle čl. 13, odst. 2 Statutu Fakulty mezinárodních vztahů výběrové řízení na obsazení pozice vedoucího Katedry cestovního ruchu:

na období od 1. listopadu 2022 do 31. října 2027.

Přihlášky do výběrového řízení je možné podat do 14. října 2022 na děkanátu Fakulty mezinárodních vztahů.

K přihlášce uchazeč doloží strukturovaný odborný životopis a koncepci rozvoje katedry, která bude respektovat následující strukturu:

1. Pozice a mise katedry v organizační struktuře FMV.
  2. Cíle v oblasti personální rozvoje a dlouhodobý finanční výhled katedry v horizontu příštích 5 let.
  3. Pedagogické cíle do roku 2027 s důrazem na posilování kvality a internacionalizaci pedagogického procesu.
  4. Vědecké cíle do roku 2027 s důrazem na kvalitní vědecké výstupy a návazný kvalifikační růst pracovníků katedry.
  5. Představu o rozvoji akademického prostředí katedry a fakulty.

Zveřejněno: 15. 9. 2022

2) Katedra cestovního ruchu

Děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení místa:

1 místo odborného asistenta/ky s Ph.D. na Katedře cestovního ruchu se zaměřením na výuku odborných předmětů v oblasti turismu a hospitality (typu teorie a základy turismu, management ubytovacích zařízení, cestovních kanceláří a agentur, udržitelný turismus).

Všeobecné kvalifikační předpoklady: VŠ vzdělání v příslušném oboru, titul Ph.D., pedagogická a publikační činnost v oblasti odpovídající profilu místa s minimálním rozsahem výstupů nutných pro habilitační řízení, praxe v odborných organizacích v oboru (redakční rady, mezinárodní asociace apod.), schopnost výuky v anglickém jazyce plus znalost dalšího cizího jazyka, schopnost kreativního myšlení a znalost moderních forem výuky, schopnost týmové práce, pracovní úvazek 0,5, pracovní poměr na dobu určitou 1 roku, předpokládaný termín nástupu 1. 11. 2022.

1 místo odborného asistenta/ky s Ph.D. na Katedře cestovního ruchu se zaměřením na udržitelný rozvoj. Všeobecné kvalifikační předpoklady: VŠ vzdělání v příslušném oboru, titul Ph.D., pedagogická a publikační činnost v oblasti odpovídající profilu místa, ředitelství/spoluřešitelství v rámci  mezinárodních vědeckých projektů, profesní praxe v organizacích v oblasti udržitelného rozvoje nebo strategického plánování na vedoucích pozicích, autorství/spoluautorství strategických dokumentů, schopnost výuky v anglickém jazyce plus znalost dalšího cizího jazyka, schopnost kreativního myšlení a znalost moderních forem výuky, schopnost týmové práce, pracovní úvazek 0,5, pracovní poměr na dobu určitou 1 roku, předpokládaný termín nástupu 1. 11. 2022.

1 místo odborného asistenta/ky na Katedře cestovního ruchu se zaměřením na oblast turismu, hospitality a personálního řízení. Všeobecné kvalifikační předpoklady: VŠ vzdělání, pedagogická činnost v oblasti odpovídající profilu místa, profesní praxe v oblasti hospitality a turismu na vedoucích pozicích,  schopnost výuky v anglickém jazyce plus znalost dalšího cizího jazyka, schopnost kreativního myšlení a znalost moderních forem výuky, schopnost týmové práce, pracovní úvazek 0,5, pracovní poměr na dobu určitou 1 roku, předpokládaný termín nástupu 1. 11. 2022.

Přihlášky doložené profesním životopisem a opisem diplomu o ukončeném vzdělání zašlete do 25. října 2022 na e-mailovou adresu: eliska.vavrouchova.dek2@vse.cz.

Zveřejněno 26. 9. 2022

3) Katedra mezinárodního podnikání

Děkan Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení 1 místa odborného asistenta/asistentky na Katedře mezinárodního podnikání se zaměřením na mezinárodní finance a mezinárodní finanční řízení na poloviční pracovní úvazek s nástupem od 17. října 2022 na dobu určitou 1 rok s možným prodloužením až na dobu neurčitou v případě excelentních výsledků.

Požadavky: publikační činnost v recenzovaných časopisech, pokročilá znalost anglického jazyka, schopnost výuky v tomto jazyce, zkušenost s výzkumnými projekty.

Přihlášky spolu s průvodním dopisem, CV, přehledem publikační a vědecké činnosti a kopií diplomů zasílejte do 5. října 2022 na mailovou adresu  eliska.vavrouchova.dek2@vse.cz

Zveřejněno: 6. 9. 2022

4) Katedra anglického jazyka

Děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení:

3 pozic odborných asistentů na Katedře anglického jazyka s termínem nástupu 1. února 2023 na plný úvazek na 2 roky.

Kvalifikační předpoklady: VŠ vzdělání, obor Anglický jazyk, zkušenosti s výukou business a akademické angličtiny výhodou.

Přihlášky doložené profesním životopisem a opisem diplomu o ukončeném vzdělání zašlete emailem do 25. října 2022 na adresu eliska.vavrouchova.dek2@vse.cz

Vybraní kandidáti budou pozváni na pohovory.

Zveřejněno: 26. 9. 2022