DÍA DE ESPANA – Španělský den na VŠE

Katedra románských jazyků ve spolupráci s Velvyslanectvím Španělska a Instituto Cervantes srdečně zve všechny příznivce španělštiny na DÍA DE ESPANA. Historicky první akce tohoto typu se bude konat dne 21.4.2017 od 12:30 v RB101 a přilehlých prostorách atria RB. A je opravdu na co se těšit, posuďte sami:

Ve 12:30 akci slavnostně zahájí rektorka VŠE, prof. Ing. Hana Machková, CSc., děkan FMV doc. Ing. Josef Taušer, Ph.D. a J.E. Pedro Calvo-Sotelo, velvyslanec Španělska v České republice. Následně všichni jmenovaní slavnostně předají úspěšným studentům španělštiny diplomy Madridské obchodní komory a studenti na oplátku předají osvědčení všem externím odborníkům, kteří se podíleli na chodu přípravného kurzu svými přednáškami.

Od 13:00 bude následovat série přednášek „CONFERENCIA SOBRE ESPANA“, kde vystoupí představitelé zastupitelských organizací Španělska v České republice a od 14:00 reprezentanti čtyř španělských univerzit.

Druhá polovina programu, jejíž začátek je plánován na 15:15, bude věnována prezentaci různých ekonomických sektorů, resp. celkem jedenácti španělských firem působících na českém trhu. Po skončení programu bude možnost navštívit dva workshopy (RB104 a RB105) věnované výrobě olivového oleje a interkulturním odlišnostem mezi Čechy a Španěly, nebo osobně promluvit s vystupujícími, neboť všechny zúčastněné firmy a instituce budou k dispozici u svých stánků v atriu Rajské budovy.

Netřeba dodávat, že celá akce bude pouze a jedině ve španělštině, tedy…… ¡Esperamos veros a todos la próxima semana!