XXII. ročník PREMIO IBEROAMERICANO a účast studentek FMV

Dne 4. dubna 2017 byly slavnostně předány ceny účastníkům XXII. ročníku prestižní soutěže pro vysokoškolské studenty – Iberoamerická cena (Premio Iberoamericano). Práce ve španělštině nebo v portugalštině do soutěže poslalo celkem 19 studentů z vysokých škol v ČR, mezi nimi tři studentky FMV VŠE:

Karolína Kubínová – obor Mezinárodní politika a diplomacie, 2. semestr; téma práce: Importancia de la Alianza del Pacífico en la política exterior de México,

Soňa Maľárová – politologie, 4. semestr; téma: Ernesto „Che“ Guevara – el símbolo de la modernidad,

Jana Veselá – cestovní ruch, 6. semestr; téma: El desarrollo del turismo y el turismo indígena.

Slavnostní udílení cen se konalo tradičně ve Vlasteneckém sále Karolina. Ceny studentům předali: velvyslanec Španělska J.E. Pedro Calvo-Sotelo Ibaňez-Martín, rektor UK prof. Tomáš Zima a generální tajemnice Společenství Iberoamerických národů paní Rebeca Grynspan.

Zveme studenty k účasti v dalším ročníku, téma soutěže bude vypsáno v září 2017. V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte Katedru románských jazyků FMV VŠE.