Výběrové řízení na stáže: zahraniční zastoupení agentury CzechInvest Soul a Düsseldorf

30.11.2017 10.12.2017

Fakulta mezinárodních vztahů vyhlašuje ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest výběrové řízení na stáže na zahraniční zastoupení agentury CzechInvest v Soulu, Jižní Korea a Düsseldorfu, Německo.

Nabídka je určena pro studenty navazujícího magisterského studia Fakulty mezinárodních vztahů a bude uznána do studia za 15 ECTS jako 22F412 Zahraniční odborná stáž – dlouhodobá.  Na stáž je možné čerpat finanční podporu z fondů Erasmus+ a stipendijního fondu FMV.

zahraniční zastoupení agentury CzechInvest v Soulu, Jižní Korea

zahraniční zastoupení agentury CzechInvest v Düsseldorfu, Německo

Termín stáže:

únor/březen 2018 – květen, červen 2018.

Koho hledáme?

Samostatného a proaktivního studenta Fakulty mezinárodních vztahů, který chce získat neocenitelné zkušenosti v zahraničí a dozvědět se více o mezinárodním obchodu.

Jaká bude náplň stáže?

• analýza průmyslových sektorů
  • administrativní podpora zahraničního zástupce
  • spoluúčast na organizaci marketingových akcí v zahraničí a s tím související příprava propagačních materiálů
  • účast na akcích Agentury CzechInvest
  • správa databáze kontaktů
  • komunikace s klienty, organizace setkání
  • monitoring médií

Co od stážisty očekáváme?

• Anglický jazyk alespoň na úrovni B2 (v případě stáže v Soulu – korejština výhodou, v případě stáže v Düsseldorf - německý jazyk alespoň na úrovni B1)
  • Zkušenosti s prací v MS Office (především s programy Word, Excel a Powerpoint)
  • Znalost ekonomických reálií dané země (výhodou)
  • Samostatnost, pečlivost a dobré komunikační dovednosti, které se budou hodit při komunikaci s klienty
  • Flexibilitu a chuť učit se novým věcem

Co je dobré vědět?

• Stáže se uskuteční příští rok - únor/březen 2018 – květen, červen 2018
  • Při výběru kandidáta se zohledňuje průměrný prospěch, velkou váhu má i motivační dopis
  • Příspěvek ze stipendijního programu na mimoevropskou stáž může být až 60 000 Kč
  • Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění
  • Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) si hradí stážista sám.

Pokud Vás nabídka stáže zaujala, neváhejte se přihlásit co nejdříve. Pošlete nám svůj životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na e-mailovou adresu eva.grebe(at)vse.cz.

Termín pro podání přihlášek je do 10. prosince 2017.

Odborné praxe pro studenty - informace