13.4.2017 - Děkanský den

Úspěch studentky FMV v mezinárodní Business Case Competition Peak Time

PeakTime12.–4. května 2014 v Rize vyvrcholil 15. ročník mezinárodní soutěže v řešení případových studií Peak Time, kterou zastřešuje Stockholm School of Economics in Riga. Petra Kartalová, studentka bakalářského studia Mezinárodního obchodu na FMV, se se svým týmem umístila na 1. místě.

Do kvalifikačních kol se přihlásilo více než 500 týmů a jednotlivců ze 70 zemí světa. Kvalifikační kola se skládala ze tří částí: v první části si studenti vyzkoušeli manažerské simulace, do další části postoupilo 100 nejlepších týmů a 100 jednotlivců, kteří řešili case study. Posledním krokem bylo zaslání životopisů a motivačních dopisů. Do finále postoupilo 16 týmů a 16 jednotlivců, kteří byli náhodně rozděleni do 4 smíšených týmů. Petra Kartalová byla součástí jednoho ze smíšených týmů, společně se studenty z Brna, Kodaně, Londýna a Minsku.

Finále v Rize se skládalo ze tří částí. První den studenti absolvovali 5 kol manažerských simulací, druhý den case study, na základě kterých bylo vybraných top 5 týmů a třetí den se také řešila case study, která se pak prezentovala v auditoriu před všemi zúčastněnými týmy a desetičlennou porotou. Vítězný tým byl odměněn částkou 1000 EUR.

Celou událost doprovázel bohatý kulturní program, kdy všechny týmy například představovaly svou zemi, a konala se i řada zajímavých přednášek od profesorů z SSE Riga i lidí z byznysu.

PeakTime1   PeakTime2

PeakTime5