26.9.2017 17:00 - Běh s děkanem

Úspěch studenta FMV na Mistrovství Evropy v silovém trojboji dorostu a juniorů 2016

adamportesV dubnu proběhl ve španělské Malaze letošní ročník evropského šampionátu v silovém trojboji dorostenců a juniorů. Jedním ze závodníků byl i student Fakulty mezinárodních vztahů Adam Porteš. Ten v soutěžních disciplínách silového trojboje nasbíral v součtu 815 kg – dřepl 325 kg, na benchpressu zapsal druhý pokus s hodnotou 190 kg a u mrtvého tahu měl platný pokus 300 kg. Celkem zvedl stejně jako závodník na druhém místě, kvůli své vyšší tělesné hmotnosti však Adam obsadil třetí místo a z Malagy                                                                            si tak odvezl bronzovou medaili.

Adam Porteš závodil v juniorské kategorii do 105 kg. Dalšími závodníky z České republiky byli Tomáš Novák, který v kategorii dorostenců do 105 kg skončil na čtvrtém místě, a Milan Štěpánik, který mezi juniory do 83 kg rovněž obsadil čtvrté místo.

adamportes2